Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do firmy obviněného kvůli metanolu policie dorazila až po pěti dnech

Česko

  17:00
ŘITKA - Teprve po pěti dnech dorazili kriminalisté do sídla firmy, která patří jednomu z hlavních obviněných v metanolové aféře - Tomáši Křepelovi. Do Řitky u Prahy přijeli policisté v pondělí. Už ve čtvrtek přitom našli v Opavě tisíce litrů metanolu, které mu mají patřit.

souvislosti se zabavením 6000 litrů podezřelé tekutiny v Opavě, se do centra pozornosti dostala firma Carlogic sídlící v bývalém zámečku (na snímku) na okraji Řitky u Prahy, která se zabývá výrobou autokosmetiky. foto: ČTK

Kriminalisté v opavské firmě Fros našli zhruba šest tisíc litrů metanolu. Firma od počátku tvrdí, že jí barely nepatří. Jejich majitelem má být podle zjištění médií podnikatel Tomáš Křepela.

Do Řitky u Prahy, kde Křepelova firma Carlogic sídlí, však policie dorazila teprve v pondělí. Tedy teprve pátý den po nálezu v Opavě. Serveru Lidovky.cz to potvrdil majitel zámečku Jan Pospíšil. "Já jsem jim nekoukal pod ruce, ale dělali tam svou práci," popsal policejní prohlídku. 

Čtěte více o skladu v Řitce:

Do té doby podle jeho slov dorazila pouze místní hlídka, která usměrňovala zvědavé novináře. V prostorách zámečku Řitka má přitom firma Carlogic nejen sklad autokosmetiky, se kterou obchoduje, ale i kancelář, ve které se mohly nacházet důležité dokumenty.

Podle policie však k zajištění možných důkazů dříve dojít nemohlo. "Pana Křepelu jsme odlovili až v pátek a až v sobotu byl vyslechnut a vzat do vazby. Poté byl potřeba souhlas státního zástupce k domovní prohlídce," vysvětlil prodlevy serveru Lidovky.cz člověk obeznámený s vyšetřováním. 

Zámeček v obci Řitka nedaleko Prahy, sídlo firmy Carlogic.

Zámeček v obci Řitka nedaleko Prahy, sídlo firmy Carlogic.

Policie v pondělí označila za strůjce metanolové aféry dva muže. Jejich jména ale neprozradila. Jedním z obviněných je podle zjištění médií právě Křepela z Carlogic. Druhým mužem pak má být podle České televize Rudolf Fian z Karviné, který byl hlavním motorem míchání metanolu s etanolem. Policii se ke všemu přiznal a celou distribuční síť detailně popsal. Podvodným jednáním podle kriminalistů "řešil tíživou finanční situaci".

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...