Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kauza Nagyová: exministři Kuba a Vondra jdou k výslechu

Česko

  7:00
PRAHA - Exministr průmyslu Martin Kuba (ODS) a obrany Alexandr Vondra (ODS) zamíří v úterý na policejní služebnu Na Perštýně. Oba budou vypovídat v kauze Nagyová, byť každý k jiné větvi případu. Kuba detektivům popíše dohody uvnitř ODS, Vondru čekají otázky na zneužití Vojenské rozvědky.

Alexandr Vondra oznamuje konec ve funkci ministra. foto: MAFRA - Tomáš Krist

Zatímco Kubu si vyšetřovatelé pozvali k vysvětlení situace uvnitř ODS a jeho roli ve vyjednávání trafik pro trojici exposlanců Marek Šnajdr, Ivan Fuksa, Petr Tluchoř, Vondru chtějí vyslechnout kvůli jeho působení na ministerstvu obrany.

Poslední dění v kauze Nagyová:

Právě za jeho úřadování podle policejního usnesení došlo ke zneužití vojenské rozvědky. Zákon o vojenském zpravodajství totiž při sledování osob vyžaduje přímé povolení šéfa rezortu. A to podle policie stíhaní rozvědčíci Ondrej Páleník, Milan Kovanda ani Jan Pohůnek nedostali.

Bývalý ministr průmyslu Kuba na Perštýn dorazí v devět hodin ráno, stejně jako den před ním (v pondělí) ministr obrany Jiří Picek. Jeho výpověď však podle informací serveru Lidovky.cz nic nového nepřinesla.

Podle všeho byla pouze "přípravou" vyšetřovatelů na Vondrovu výpověď. Detektivové totiž chtěli, aby Picek popsal kompetence ministra a vztahy mezi ním a předsedou vlády. (VÍCE ČTĚTE ZDE). Vondra Kubu na služebně vystřídá odpoledne.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...