15. března 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kauza Pupp: balkánská hra se Šlachtou. Albánský boss na něho měl najít 'špínu'

Robert Šlachta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Robert Šlachta. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Soudkyně onemocněla, rozplétání ožehavého případu „Bojan“ se odkládá. Obvodní soud pro Prahu 1 v úterý odložil zahájení soudního líčení na květen. V případu je obžalovaný makedonský Albánec Bashkim Kjazimi (přezdívaný Bojan), který podle vyšetřovatelů vydíral podnikatele Petra Cvrka v souvislosti s ovládnutím Grandhotelu Pupp.

LN zjistily, že v Bojanově příběhu nejde jen o karlovarský hotel, ale též o bývalého šéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu.

Popliveme Šlachtu

Vše se odehrálo loni v září a říjnu. Bojan zrovna pobýval v ruzyňské vazební věznici (kvůli vydírání podnikatele Cvrka). Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) jej však chtěla vyslechnout jako svědka v jiném případu – týkajícím se obviněného policisty Luďka Vokála a albánského podnikatele Albina Arifoviče. Inspektoři tedy museli naplánovat výslech Bojana ve věznici. Obrátili se proto na jeho tehdejšího obhájce Julia Kramariče a domluvili si termín na říjen.

Ještě před tím ale došlo ve strahovském sídle GIBS ke schůzce mezi Kramaričem a dvěma vyšetřujícími inspektory obviněných Vokála a Arifoviče. LN se dostaly k záznamu tohoto setkání, podle něhož mělo dojít k podivnému informačnímu obchodu. Bojanův právník byl přesvědčený, že klient je držen ve vazbě neprávem.

„JUDr. Kramarič sdělil, že se on i jeho klient domnívají, že Bojan není ve vazbě z důvodu toho, že na někoho vytáhl zbraň (právě kvůli tomu je obžalován za vydírání – pozn. red.), ale že je tam držen z důvodu, aby ‚vyměkl‘ a vypovídal GIBS proti plukovníku Vokálovi,“ píše se ve zprávě popisující okolnosti Bojanova výslechu.

Ondřej Koutník

Autor

Ondřej Koutníkondrej.koutnik@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!