9. března 2009 8:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kauza Setuza: Pitrův společník dostane 50 milionů

PRAHA Michal Zouhar, společník odsouzeného a uprchlého podnikatele Tomáše Pitra, má nárok na 50 milionů korun, které požaduje po společnosti Campaspol. Minulý týden o tom rozhodl Městský soud v Praze, který dal Zouharovi za pravdu již podruhé. S odvoláním na mluvčího soudu Petra Kulawiaka o tom informují dnešní Hospodářské noviny (HN). Rozsudek není pravomocný.

Kauza se podle HN týká prodeje bývalé firmy Setuza, nyní STZ, největšího výrobce jedlých olejů a surovin pro biopaliva v Česku. Setuzu prostřednictvím firmy Český olej ovládal Pitr spolu se zavražděným kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem. Bývalý šéf firmy Český olej Zouhar se v roce 2000 stal formálním vlastníkem Setuzy.

"S výsledkem jsem spokojen," řekl HN Zouhar. "S Campaspolem už nic společného nemáme. Není v ní nic, co by nějak souviselo s činností STZ," uvedl Jan Sotona ze skupiny Via Chem Group, která spoluvlastní Campaspol Holding, jenž Setuzu kontroluje přes Český olej.

Zouhar společně s Pitrem čelí mimo jiné obžalobě, že firmu Agrocredit, která má vazbu na ústeckou Setuzu, údajně nevýhodnými transakcemi připravil o stovky milionů korun.

Pitr, který je stíhán za podvody, je považován za jednoho z nejbohatších podnikatelů v zemi, je nyní neznámo kde. Uvedl, že má strach o život, a proto se skrývá před policií. Soud na něho vydal zatykač.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!