12. listopadu 2013 13:36, aktualizováno  14:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kde stráví David Rath Silvestra? Zatím může volně cestovat

David Rath se prochází Hostivicí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Rath se prochází Hostivicí. | foto: Dan Materna, MAFRA

PRAHA Exposlanec a bývalý hejtman David Rath, který ve čtvrtek po 18 měsících opustil vazební věznici, zůstane podle bookmakerů Fortuny i sázkové kanceláře Tipsport v České republice. Kurz na to vypsali 1,15:1, respektive 1,05:1. Na druhou nejpravděpodobnější variantu, že Rath obžalovaný z korupce stráví Silvestra v zahraničí, si lze vsadit u Fortuny v kurzu 5:1.

Tipsport na možnost, že bývalý středočeský hejtman bude na Štědrý den mimo české hranice, vypsal kurz 7:1. U Fortuny si lze v kurzu 7:1 vsadit na to, že se exposlanec ještě letos vrátí zpět za mříže. Bookmakeři příliš nevěří tomu, že by Rath přelom roku strávil v některé z exotických destinací.

Rathovi nevzali pas

Davidu Rathovi zatím soud neodebral pas, takže může volně vycestovat. "Obžalovaný je nyní v situaci, kdy se může volně pohybovat," potvrdil tiskový tajemník pražského vrchního soudu Jan Fořt serveri iHned.cz.

Příchod Nového roku podle Fortuny nebude trávit ani u Viktora Koženého na Bahamských ostrovech, u Radovana Krejčíře v Jihoafrické republice, ani v daňových rájích na Kajmanských či Seychelských ostrovech. Všechny uvedené varianty mají v této sázkové kanceláři shodný kurz 200:1. Tipsport vypsal kurzy například na Rathův štědrovečerní pobyt na Slovensku (20:1), V Belize (300:1) či v Kazachstánu (500:1).

"Rath si z pozice mučedníka nemůže dovolit lacině prchnout. Člověk jeho formátu se bude obhajovat do poslední chvíle, útěk by si i jeho fanoušci vyložili jako akt přiznání. Extrémní zrychlení a ukončení procesu dává šanci návštěvě ostrova Svaté Heleny (kurz 500:1), kam už byli za trest deportováni jiní velcí mužové. Světová krize v otázce kapacity vězeňských zařízení zase otevírá možnost znovuotevření a následné návštěvy legendárního Alcatrazu (200:1)," prohlásil hlavní bookmaker Fortuny Ondřej Vích.

Tipsport vypsal nejvyšší kurz na to, že Rath bude 24. prosince v Las Vegas, pokud by někdo na tuto možnost vsadil a vyhrál, inkasoval by za vsazenou tisícikorunu 777.000 korun. "Možnosti, že by David Rath chtěl pověstných sedm milionů z krabice na víno roztočit na Vánoce v Las Vegas, přiřkli naši bookmakeři dokonce příznačný kurz 777:1. To Francie, země vínu zaslíbená, má o poznání lepší kurz 100:1," dodal mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka.

Anketa

Kde si myslíte, že stráví David Rath Silvestra a Nový rok?

V České republice. 125
V zahraničí. 42
Za mřížemi. 83
Lidovky.cz, ČTK

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?