Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kdo bude řídit Českou televizi? Hlásí se 19 lidí

Česko

PRAHA Volba nového ředitele veřejnoprávní televize slibuje souboj idejí několika televizních profesionálů. V seznamu kandidátů figuruje řada bývalých i současných vrcholných manažerů různých stanic.

Šestileté funkční období dosavadního ředitele Jiřího Janečka končí v polovině července. Janeček televizi šéfuje od léta 2003. Od odchodu Iva Mathého je prvním ředitelem, který velmi pravděpodobně doslouží celý mandát.

A rozhodl se kandidovat znova. Proti němu se postaví jak jeho předchůdce, prozatímní ředitel ČT od listopadu 2002 do července 2003 Petr Klimeš (s projektem mu podle serveru Týden.cz pomáhal Ivo Mathé a producent Čestmír Kopecký), tak Dušan Chmelíček, jenž Českou televizi vedl od února do prosince 2000.

Po Chmelíčkově odvolání vypukla v ČT krize, v jejímž průběhu se ředitelkou zpravodajství stala Jana Bobošíková. Ta bude v červnových volbách obhajovat svůj mandát europoslankyně a zároveň se hlásí na šéfku televize. „Chtěla bych zrušit financování ČT skrze koncesionářské poplatky, reklamu a získat více peněz z prostředků EU. A také snížit počet zaměstnanců až o 20 procent,“ řekla Bobošíková Hospodářským novinám.

Zúročit zkušenosti z branže v čele ČT chtějí výkonný ředitel hudební TV Óčko Hynek Chudárek, bývalá ředitelka programu Primy Jana Kasalová i někdejší šéf projektu tehdy ještě nevysílající TV Barrandov Radomír Pekárek. Hlásí se i bývalý zahraniční zpravodaj ČT Jiří Potužník, nyní mluvčí odstupující vlády pro české předsednictví EU.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!