Neděle 26. ledna 2020svátek má Zora 0 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kdo nahradí Ratha na kandidátce? Favority jsou Chládek a Urban

Marcel Chládek, ČSSD | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marcel Chládek, ČSSD | foto: Senat.czReprofoto

PRAHA Aféra hejtmana Davida Ratha zasáhla ČSSD krátce před krajskými volbami. Uvnitř sociální demokracie se podle informací LN už naplno probíhá diskuze o tom, kdo by měl Ratha nahradit v čele kandidátky Středočeského kraje.

Horkými kandidáty jsou stínový ministr školství a Rathův náměstek Marcel Chládek, exministr průmyslu a obchodu Milan Urban a další Rathův náměstek Miloš Petera. Ten bude úřad hejtmana prozatím řídit.

ČTĚTE TAKÉ:

Zatčení hejtmana policií je vnitrostranický zásah na komoru zejména pro tábor předsedy Bohuslava Sobotky, ke kterému Rath patřil. I to pravděpodobně výběr na nového lídra kandidátky Středočeského kraje ovlivní. "Nepopírám, že moje jméno zaznívá. Je ale předčasné hovořit o jakýchkoliv variantách. Je nutné aby byla svolaná nová konference sociální demokracie Středočeského kraje, aby proběhly nové nové primární volby," řekl LN Milan Urban.

Tomu by kandidaturu mohla zkomplikovat například účast na dnes již legendární dovolené expremiéra Mirka Topolánka v italském Toskánsku.

Vše o úplatkářské aféře

"Já to teď nechci komentovat, je ale jasné, že se musíme rozhodnout brzy," reagoval na dotaz o své možné kandidatuře Marcel Chládek. Podle zdroje LN ze Středočeského kraje se teď do čela kandidátky nikdo příliš nepohrne, ale vedení chce za Ratha najít náhradu v řádu dní. "Bude to teď na celém hejtmanství ležet jako deka. Máme teď úzus, že se k tomu nebudeme příliš vyjadřovat, než budeme mít více informací." řekl LN vlivný člen sociální demokracie.


Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou
NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou

Před třemi lety se Janě Ryšánkové obrátil život naruby. Byla v pátém měsíci těhotenství, když jí lékaři oznámili, že má rakovinu v pokročilém stádiu.