Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kdo vydělává nejvíc? Hermiona

Česko

Malá čarodějnice Hermiona Grangerová, kamarádka Harryho Pottera. Přesně tak začínala úspěšná kariéra Emmy Watsonové, v současnosti nejlépe placené herečky posledního desetiletí. LONDÝN/PRAHA Je jí pouhých devatenáct let a už nemusí přemýšlet o své budoucí kariéře. Alespoň ne o té herecké. Patří totiž mezi ty nejúspěšnější umělkyně filmové branže. A to všechno především díky vedlejší roli v pohádkovém dobrodružství o mladém kouzelníkovi z Bradavic.

Právě role malé Hermiony to celé odstartovala. Emma Watsonová se ale stala také například tváří módní značky Burberry nebo People Tree, píše server The Daily Mail. A další nabídky se jí jen hrnou.

V roli čarodějky se objevila, když jí bylo devět let a sága o Harrym Potterovi ji vynesla mezi nejvýnosnější herečky. Za své účinkování v prvním díle oblíbeného filmu dostala 10 milionů liber. Tehdy se psal rok 2001 a časopis Forbes ji rázem zařadil na šesté místo žebříčku nejlépe placených hvězd.

Úspěšnější než Harry a Ron Jejím dalším ohromným úspěchem byl animovaný film O Zoufálkovi (The Tale Of Despereaux), kde propůjčila svůj hlas postavě princezny Pey. S uvedením do kin slavila úspěch hlavně ve Spojených státech. Za své účinkování v potterovské sérii a v roli kreslené princezny po celém světě vydělala zatím v přepočtu neuvěřitelných 100 miliard korun. Jak připomněla agentura AP, je to dokonce více, než vydělali její kouzelničtí kolegové Daniel Radcliffe a Rupert Grint.

Výdělky z komerčně úspěšných snímků ji katapultovaly na samou špici pomyslného žebříčku. Za posledních deset let si vydělala víc peněz než leckterá hollywoodská hvězda. Přesto se prý Watsonová podle vlastních slov snaží zůstat na zemi. Pomáhá jí v tom hlavně studium. Sama se nechce stát herečkou „na plný úvazek“. „Lidé nechápou, proč to nechci... Ale studentský život mě udržuje v kontaktu s mými přáteli, v kontaktu s realitou,“ říká studentka umění a literatury na Brown University v americkém městě Providence.

Podle Forbes se na druhém místě nejvíce výdělečných celebrit ocitla další britská herečka Keira Knightleyová. Za posledních deset let natočila dvanáct filmů, z nichž nejznámější je série Piráti z Karibiku. Ale za první Watsonovou zaostala v přepočtu o 30 miliard korun. Nejvýnosnějším hercem všech dob je stále Samuel L Jackson, který za svou kariéru účinkoval ve více než sedmdesáti filmech.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...