Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona -4 °C sněžení Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Haraším 16.11.2019 11:06

soudruzi komunisté škodili své vlasti vždy a stále a to od roku 1921. V roce 31 dokonce odsouhlasili, že za svou vlast nikdy bojovat nebudou a že jediná jejich vlast je sovětský svaz, a to platí dodnes nejen u nich ale i u pana Miloše a jeho okolí.

V. Habarta 16.11.2019 11:39

Svatá prostoto Harašíme... jediné, co vám jde, jsou totální bláboly. A jde vám to opravdu kvalitně.

J. Škodák 16.11.2019 12:50

Totálně jste Habarte vedle Vy! To, co píše pan Haraším je pravda trochu expresivní nadsázka, ale odpovídá to historickým skutečnostem. Prezident Zeman v této tradici pokračuje!!

P. Haraším 16.11.2019 14:02

mé poznatky vycházejí ze studia a četby...a ty Vaše? Ksč v roce 1932/33 nebojovali proti nacismu a fašismu, ale proti sociálním demokratům, aby tak v Německu umožnili nástup Hitlera, jak si soudruzi přáli. V roce 1935 chtěli moc bojovat proti buržoazii a kapitalismu, ale opět nikoli proti fašistům.

D. Green 16.11.2019 14:41

Vaše poznatky vycházejí ze studia dětského okusovacího leporela.;-D

P. Balcar 16.11.2019 15:51

Máte stejné zdroje?

V. Sellner 17.11.2019 11:05

Tohle řekl přední ideolog KSČ Václav Kopecký na 6. sjezdu strany v roce 1931. „My, čeští komunisté, prohlašujeme, že budeme hájit a prosazovat právo na sebeurčení až do odtržení od českého imperializmu pro utlačované části německého národa až k posledním důsledkům. Dále prohlašujeme, že stejnou rozhodností budeme chránit a prosazovat, aby se všechny části německého národa sjednotily v jednom státě,“

P. Balcar 16.11.2019 15:05

No a ve Španělsku ruští bolševici proti fašistům tak "diletantsky", že to projeli, protože záměrem nebylo vyhrát, ale vázat síly Německa v konfliktu a oddálit hitlerovu pozornost od SSSR. Ze stejného důvodu Stalin podporoval imperialistu Čankajška, aby vázal Japonsko v bojích v Číně.

Ostatně Stalinova neméně důležitá a krvavá druhá válka ve Španělsku byla proti interbrigadistům - trockistům, anarchistům a jiným živlům, kteří se odchylovali od jednotlné linie komunistické internacionály pod vedením sovětských bolševiků. Jak popsal např. Orwell v knize Hold Katalánsku.

Zájemcům doporučuji dokumentární seriál Utajované války Ruska na youtube s unikátními rozhovory přímých účastníků sovětských zahraničních intervencí: Vietnam, Egypt(Izrael), Korea, Kuba, Španělsko, Čína.

https://www.youtube.com/watch?v=yGTpcqyj8fY&list=PLiPuyWI1QGq1jzNfn6gMXAmOnj1kvxIRY

P. Haraším 16.11.2019 23:21

tak ono to je ještě horší, stalin chtěl ve španělsku aby západ již začal proti sobě válčit, ale anglie a francie mu na to nenaskočili, stalinův druhý pokus byl československo, ale znovu mu na to anglie a francie neskočili...proto musel stalin zinscenovat pakt molotov ribbentrop a donutit tak německo k útoku na polsko...a zahájit tak druhou světovou válku...

P. Balcar 17.11.2019 10:21

Zase, kdyby se proti rozpínání fašismu zakročilo už ve Španělsku, kdoví jestli by to Hilterovi nezastřihlo křídélka. Německo a Itálie sice podepsali smlouvu o nevměšování do války ve Španělsku, ale měly tam cca 300 tisíc vojáků včetně nejnovějších zbraní.

Francie a Anglie se chtěly vyhnout válce, ale stejně se válce nevyhly. Hitlerovi umožnily posílit zdroje Československou strojírenskou zbrojní výrobou.

P. Balcar 17.11.2019 10:32

podepsaly

V. Sellner 17.11.2019 11:14

Válka se vede mezi dvěma skupinami kapitalistických států za rozdělení světa ... my nejsme proti, když se vzájemně pěkně servou a oslabí. Není špatné, když bude německýma rukama podlomena pozice nejbohatších kapitalistických zemí. Hitler, aniž by o tom věděl a sám si to přál, podlamuje kapitalistický systém. ... My můžeme manévrovat a štvát jednu zemi proti druhé, aby se více porvali. Pakt o neútočení pomáhá jistým způsobem Německu. V následující chvíli postrčíme zase druhou stranu..."

Tyto Stalinovy výroky si do deníku zapsal šéf Kominterny Dimitrov 7. září 1939

P. Balcar 17.11.2019 11:32

To souhlasí s vázáním Německa v konfliktu, který odvrátí jeho pozornost od SSSR. To se ale Stalinovi nepovedlo. Nepovedlo se ani Francii a Anglii vyhnout válce s Hitlerem.

P. Haraším 17.11.2019 16:52

lenin dostal k moci Mussoliniho, Stalin dostal k moci Hitlera...fašismus si pěstoval ruský bolševismus k tomu, aby mohl pak osvobodit celý svět a zařadit všechny země do Země Sovětů. Takový byl plán rudých bolševiků.

P. Haraším 16.11.2019 23:18

*pochopitelně komunisti němečtí bojovali proti německé sociální demokracii...kdyby se po volbách 32 v německu spojili, hitler by se k moci nedostal. u nás sice ksč proti sociálním demokratům také bojovali, ale fašisti u nás byli marginální.

J. Nový 16.11.2019 11:02

Bez Gorbačova by se ve východní Evropě nemohlo změnit nic, i kdybychom tady měli 10 Havlů. Gorbačov odmítl vojenskou podporu polským, maďarským i českým komoušům, kteří ji žádali, protože tušili, že k revolucím dojde.

Na to si dotyční vzpomeňte, až zase budete nadšeně aplaudovat nějakému normalizačnímu komoušovi (Štěchovi) jako před rokem, když jste vyhazovali květiny od, dle vás, nevhodných dárců od památníků, protože se tím dosti ztrapňujete. ;-D

P. Haraším 16.11.2019 11:29

gorbačov byl stejný jako ostatní ruští komanči, ale ten rozdíl mezi západem a východem byl již tak propastný, že bylo potřeba provést změny. Dopustil se stejného politického mrchožroutství jako chruštěv, brežněv...tomu se říká glasnost v tom pravém smyslu.

J. Krajíček 16.11.2019 12:32

A ty si na to vzpomen taky, až zde zase budeš adorovat bývalého komunistu a estebaka!!

J. Nový 16.11.2019 14:20

I ty jsi jistě jeden z těch, kdo loni aplaudoval Štěchovi, bývalému normalizačnímu komunistovi a jistě budeš i volit do funkce prezidenta nějakého bývalého komouše, že? :-/

J. Dostal 16.11.2019 9:39

O čem asi bádá Ústav soudobých dějin, jestliže stále běží mýtický kolovrátek o 68.roce? Humbuk "pražského jara" byl jenom zástěrkou pro naplnění vojenskostrategických zájmů Sovětů plánovaných od jara 67. roku. Zajímavá je též slovenská karta ve hře o stát a jeho normalizaci...

Perestrojka znamenala pozvolné opouštění socialistického modelu, protože se v nevolně sovětských podmínkách přežil, a hledala se cesta k individualizaci tržního hospodářství při zachování izolace a suverenity impéria. I Putinovo Jednotné Rusko střeží model politické a kulturní separace, aby říše nebyla rozvrácena nadnárodním kapitálem. Ostatně socialismus leninského či stalinského typu byl především umělý izolační konstrukt pro všechny sféry života společnosti, nebyl cílem, ale prostředkem...

P. Balcar 16.11.2019 15:50

Tak, tak. Říši, teda socialismus si rozvracet nedáme, soudruzi.

Perestrojka byl zoufalý pokus o zachování říše před bakrotem. SSSR během války v Afgánistánu utrácel na zbrojení desítky procent HDP. Někdy se uvádí 25-40% HDP, což je pro zahraniční intervenci dlouhodobě neudržitelné.


Premium

Zoufale jsme se snažili postřeleného muže zachránit, líčí lékař z Ostravy

Hrudní chirurg Marcel Mitták | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hrudní chirurg Marcel Mitták z Fakultní nemocnice Ostrava se snažil s týmem zdravotníků zachránit jednoho z těžce...

Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...