Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona -4 °C sněžení Předplatné LN
Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Haraším 16.11.2019 11:06

soudruzi komunisté škodili své vlasti vždy a stále a to od roku 1921. V roce 31 dokonce odsouhlasili, že za svou vlast nikdy bojovat nebudou a že jediná jejich vlast je sovětský svaz, a to platí dodnes nejen u nich ale i u pana Miloše a jeho okolí.

V. Habarta 16.11.2019 11:39

Svatá prostoto Harašíme... jediné, co vám jde, jsou totální bláboly. A jde vám to opravdu kvalitně.

J. Škodák 16.11.2019 12:50

Totálně jste Habarte vedle Vy! To, co píše pan Haraším je pravda trochu expresivní nadsázka, ale odpovídá to historickým skutečnostem. Prezident Zeman v této tradici pokračuje!!

P. Haraším 16.11.2019 14:02

mé poznatky vycházejí ze studia a četby...a ty Vaše? Ksč v roce 1932/33 nebojovali proti nacismu a fašismu, ale proti sociálním demokratům, aby tak v Německu umožnili nástup Hitlera, jak si soudruzi přáli. V roce 1935 chtěli moc bojovat proti buržoazii a kapitalismu, ale opět nikoli proti fašistům.

D. Green 16.11.2019 14:41

Vaše poznatky vycházejí ze studia dětského okusovacího leporela.;-D

P. Balcar 16.11.2019 15:51

Máte stejné zdroje?

V. Sellner 17.11.2019 11:05

Tohle řekl přední ideolog KSČ Václav Kopecký na 6. sjezdu strany v roce 1931. „My, čeští komunisté, prohlašujeme, že budeme hájit a prosazovat právo na sebeurčení až do odtržení od českého imperializmu pro utlačované části německého národa až k posledním důsledkům. Dále prohlašujeme, že stejnou rozhodností budeme chránit a prosazovat, aby se všechny části německého národa sjednotily v jednom státě,“

P. Balcar 16.11.2019 15:05

No a ve Španělsku ruští bolševici proti fašistům tak "diletantsky", že to projeli, protože záměrem nebylo vyhrát, ale vázat síly Německa v konfliktu a oddálit hitlerovu pozornost od SSSR. Ze stejného důvodu Stalin podporoval imperialistu Čankajška, aby vázal Japonsko v bojích v Číně.

Ostatně Stalinova neméně důležitá a krvavá druhá válka ve Španělsku byla proti interbrigadistům - trockistům, anarchistům a jiným živlům, kteří se odchylovali od jednotlné linie komunistické internacionály pod vedením sovětských bolševiků. Jak popsal např. Orwell v knize Hold Katalánsku.

Zájemcům doporučuji dokumentární seriál Utajované války Ruska na youtube s unikátními rozhovory přímých účastníků sovětských zahraničních intervencí: Vietnam, Egypt(Izrael), Korea, Kuba, Španělsko, Čína.

https://www.youtube.com/watch?v=yGTpcqyj8fY&list=PLiPuyWI1QGq1jzNfn6gMXAmOnj1kvxIRY

P. Haraším 16.11.2019 23:21

tak ono to je ještě horší, stalin chtěl ve španělsku aby západ již začal proti sobě válčit, ale anglie a francie mu na to nenaskočili, stalinův druhý pokus byl československo, ale znovu mu na to anglie a francie neskočili...proto musel stalin zinscenovat pakt molotov ribbentrop a donutit tak německo k útoku na polsko...a zahájit tak druhou světovou válku...

P. Balcar 17.11.2019 10:21

Zase, kdyby se proti rozpínání fašismu zakročilo už ve Španělsku, kdoví jestli by to Hilterovi nezastřihlo křídélka. Německo a Itálie sice podepsali smlouvu o nevměšování do války ve Španělsku, ale měly tam cca 300 tisíc vojáků včetně nejnovějších zbraní.

Francie a Anglie se chtěly vyhnout válce, ale stejně se válce nevyhly. Hitlerovi umožnily posílit zdroje Československou strojírenskou zbrojní výrobou.

P. Balcar 17.11.2019 10:32

podepsaly

V. Sellner 17.11.2019 11:14

Válka se vede mezi dvěma skupinami kapitalistických států za rozdělení světa ... my nejsme proti, když se vzájemně pěkně servou a oslabí. Není špatné, když bude německýma rukama podlomena pozice nejbohatších kapitalistických zemí. Hitler, aniž by o tom věděl a sám si to přál, podlamuje kapitalistický systém. ... My můžeme manévrovat a štvát jednu zemi proti druhé, aby se více porvali. Pakt o neútočení pomáhá jistým způsobem Německu. V následující chvíli postrčíme zase druhou stranu..."

Tyto Stalinovy výroky si do deníku zapsal šéf Kominterny Dimitrov 7. září 1939

P. Balcar 17.11.2019 11:32

To souhlasí s vázáním Německa v konfliktu, který odvrátí jeho pozornost od SSSR. To se ale Stalinovi nepovedlo. Nepovedlo se ani Francii a Anglii vyhnout válce s Hitlerem.

P. Haraším 17.11.2019 16:52

lenin dostal k moci Mussoliniho, Stalin dostal k moci Hitlera...fašismus si pěstoval ruský bolševismus k tomu, aby mohl pak osvobodit celý svět a zařadit všechny země do Země Sovětů. Takový byl plán rudých bolševiků.

P. Haraším 16.11.2019 23:18

*pochopitelně komunisti němečtí bojovali proti německé sociální demokracii...kdyby se po volbách 32 v německu spojili, hitler by se k moci nedostal. u nás sice ksč proti sociálním demokratům také bojovali, ale fašisti u nás byli marginální.


Premium

Zoufale jsme se snažili postřeleného muže zachránit, líčí lékař z Ostravy

Hrudní chirurg Marcel Mitták | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hrudní chirurg Marcel Mitták z Fakultní nemocnice Ostrava se snažil s týmem zdravotníků zachránit jednoho z těžce...

Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...