Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Když šatnou zní Holki a v hotelu jede playstation

Česko

MS v hokeji 2010 – Vyprodaná Veltins Arena se zapsala do Guinnessovy knihy rekordů

HEIDELBERG Zrovna před chvílí dozněla Snídaně v trávě od Michala Tučného. „Kroť se, jo?“ šťouchl Jakub Klepiš do Jana Marka.

Ti dva hokejisté vedle sebe sedí v kabině mannheimské arény a právě Marek má občas chuť si nějakou tu písničku zazpívat. „Jenže já ho brzdím. Tak si pak jen potichu zanadává a už se jde na led,“ popisuje se smíchem Klepiš.

Kdybyste hádali, co během šampionátu českou šatnou duní, nejspíš byste byli zcela vedle. Tučného rázem střídá Červenkova oblíbená Hana Zagorová, hned po ní jdou na řadu Holki.

Ten seznam skladeb mají vlastně hokejisté každým rokem stejný. „Pouštíme to z kustodova iPodu,“ dodá útočník Klepiš. Nějaký DJ? „Žádný není. Jede to pořád dokola,“ tvrdí Petr Vampola.

Chudák Lukáš Kašpar, za něhož už mluví vizáž tvrdého metalisty. „Když to je jen na krátkou dobu, nějak to vydržím,“ obrnil se. „On je tichý kluk. Poslouchat to musí,“ těší Klepiše absence protestování. Zkuste si zapnout playstation a vyzvat ho ve virtuálním hokeji. „Samochvála smrdí. Ale já neporazitelný opravdu jsem,“ mrká Klepiš.

Češi bydlí na kraji města Heidelberg, asi 15 minut busem od hokejové haly. U hotelu Holiday Inn stojí jen čerpací pumpa. „Nic pořádného se tu dělat nedá,“ říká Vampola.

A tak si s Tomášem Vokounem, Ondřejem Pavelcem a Miroslavem Blaťákem dá partičku pokeru. Klepiš se zase na pokoji chlubí umem s herním ovladačem. V partě před startem mistrovství vládla absolutní pohoda. Schválně – na jak dlouho jim asi tak vydrží?

***

JAK SPOLU BYDLÍ

* Dvoulůžkové pokoje Němec - Kašpar, Růžička - Gulaš, Rolinek - Čáslava, Rachůnek -Krstev, Rozsíval - Vampola, Novotný - Gřegořek, Pavelec -Voráček, Barinka - Štěpánek, Hubáček - Mojžíš, Koukal - Kovář, Kvapil - Blaťák, Klepiš - Červenka, Marek - Novák * Jednolůžkové pokoje Vokoun, Jágr

Autor:

Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu
Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu

Sanytol je jedničkou u přípravků do kuchyně i koupelen, znáte ale dezinfekci na prádlo? Že ne? Zapojte se s námi do testování a vyzkoušejte novinku...