Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

KHL: Omsk dělí od postupu jedna výhra

HOKEJ

OMSK Hokejisty Omsku dělí jedna výhra od postupu do semifinále play off KHL. Vítěz základní části dnes porazil Magnitogorsk 4:3 v prodloužení i díky gólu Jaromíra Jágra, který otevřel skóre po asistenci Petra Vampoly. Avangard otočil stav série z 0:2 na 3:2 a v sobotu na ledě Magnitogorsku může rozhodnout. Omsku chyběl v pátém čtvrtfinálovém utkání český útočník Roman Červenka. Nejlepší střelec základní části KHL nedohrál už předchozí maratonský duel, který skončil až v třetím prodloužení, kvůli potížím se zády. I bez něj čekalo deset tisíc fanoušků v Omsku na první gól jen něco přes dvě minuty. Jágr dojel před brankou odražený kotouč a rychle poslal domácí tým do vedení. Už za tři minuty vyrovnal další mistr světa z loňska Tomáš Rolinek, jenž před brankou tečoval Aťjušovu střelu od modré. Omsk pak šel ještě dvakrát do vedení, ale hosté dokázali odpovědět. Předchozí rekordní prodloužení, jež skončilo až ve 110. minutě, se neopakovalo. V úvodu 87. minuty ukončil zápas Andrej Pěrvyšin, který rozhodl i minulé utkání.