Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KINA UVÁDĚJÍ

Česko

Až na krev (USA) V těžařském dramatu Paula Thomase Andersona exceluje Daniel Day-Lewis jako zarputilý muž, který se z chudého horníka vypracoval v ropného magnáta. Strhující snímek vyznamenala Americká filmová akademie dvěma Oscary.

Bobule (ČR) Dvojice podvodníčků se ukryje před policií na malebný moravský venkov, kde podlehne kouzlu vína, nicnedělání a hezkých děvčat. Hlavní role v komedii, kterou debutuje režisér Tomáš Bařina, vytvořili Kryštof Hádek a Lukáš Langmajer.

27 šatů (USA) Katherine Heiglová se v romantické komedii představuje jako vášnivá milovnice svateb, která si nenechá ujít žádný obřad, na němž může asistovat. Co se ale stane, když jí její sestra překazí svatbu, v níž měla hrát hlavní roli?

Venkovský učitel (ČR/Německo/Francie) Režisér Bohdan Sláma natočil autorský snímek o neopětovaných láskách. Učitel odejde na venkov, aby unikl před problémy, které neumí řešit. Do učitele se zamiluje statkářka Marie, učitel ale miluje jejího syna... V hlavních rolích uvidíme Pavla Lišku a Zuzanu Bydžovskou.

Kronika rodu Spiderwicků (USA) Podle oblíbených dětských knížek vznikla rodinná fantasy. Trojice sourozenců se s matkou nastěhuje do domu po tetičce. Od chvíle, kdy jeden z chlapců objeví tajnou encyklopedii záhadných bytostí, začnou se dít v domě a jeho okolí pozoruhodné věci. Reservation Road (USA) V psychologickém dramatu Terryho George se fatálně protnou osudy dvou otců: Dwight řídí automobil, který srazí Ethanova synka, Dwight v panice z místa nehody ujede. V jedné vteřině se změní životy obou mužů, jeden pátrá po viníkovi nehody, druhý bojuje se svým svědomím.

10 000 př. n. l. (USA) Specialista na megalomanské velkofilmy Roland Emmerich tentokrát přišel s filmem, který se vrací do doby lovců mamutů. Jeden z nich se vydá po stopách lovců lidí, aby se nakonec postavil do čela povstání otroků. Hlavní hvězdou filmu za 75 milionů dolarů jsou zvláštní efekty.

Control (USA/VB) Fotograf a příležitostný režisér videoklipů Anton Corbijn debutuje na poli celovečerních filmů snímkem o životě Iana Curtise, zpěváka skupiny Joy Division, který si zvolil tragický konec svého života. V syrově natočeném černobílém filmu hraje Iana Curtise Sam Riley.

3:10 Vlak do Yumy (USA) Christian Bale jako poctivý rančer a Russell Crowe v roli psance se sešli ve westernu Jamese Mangolda. Budoucnost rančera závisí na odměně, kterou má dostat jako člen eskorty nebezpečného desperáta. Jako inspirace posloužil snímek Cesta za záchranou z roku 1957.

Tahle země není pro starý (USA) Podle románu Cormacka McCarthyho natočili bratři Coenové krvavé drama, které jim vyneslo čtyři Oscary včetně ocenění za nejlepší film roku. Magnetem stylově vybroušeného filmu je Javier Bardem v oscarové roli nájemného vraha.

Oko (USA) Hororový příběh o mladé houslistce, která v dětství přišla o zrak, vznikl jako remake hongkongského snímku. Dívce vrátí zrak transplantace, brzy ale začíná vidět něco, co jiní ne: stínové postavy a děsivé přízraky. Ve filmu, který si pohrává s hranicí skutečnosti, vytvořila hlavní roli Jessica Alba.

Let’s Dance 2 Street Dance (USA) Na taneční snímek Let’s Dance navazuje volné pokračování. Andie, která miluje street dance, nastoupí na marylandskou školu umění, s nejlepším tanečníkem školy vytvoří pár a hodlá zvítězit v taneční soutěži. Ústřední dvojici vytvořili Briana Eviganová a Robert Hoffman.

Nejkrásnější hádanka (ČR) Režisér Zdeněk Troška si vypůjčil dva příběhy Jana Drdy – O Matějovi a Majdalence a Jak princezna hádala, až prohádala – a spojil je v jednu filmovou pohádku. Ve snímku, který se tentokrát obešel bez čertů i draků, vytvořil hlavní roli Jan Dolanský.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat