Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KINA UVÁDĚJÍ

Česko

Indiana Jones a království křišťálové lebky (USA) Po letech se vrací na plátno doktor Jones, který se zrodil v týmu S. Spielberga a G. Lucase a jemuž propůjčil nezaměnitelné charizma Harrison Ford. Tentokrát se přeneseme do roku 1957 a budeme sledovat boj s agenty KGB.

Karamazovi (ČR/Polsko) Inscenace Dejvického divadla inspirovala P. Zelenku k natočení filmu, jehož jádrem je román F. M. Dostojevského. Herci přijíždějí na festival, který se koná ve staré továrně. Drama se odehrává na jevišti, ale i mezi diváky. Uvidíme Ivana Trojana, Igora Chmelu, Davida Novotného... Kuličky (ČR) Filmem „o lásce ženy až za hrob (muže)“ debutuje jako režisérka Olga Dabrowská. Ve čtyřech příbězích pozoruje, jak jsou ženy schopné manipulovat s muži od nejútlejšího až do nejvyššího věku. Do hlavních rolí si režisérka vybrala Terezu Nvotovou, Mariku Procházkovou nebo Jiřího Vyorálka.

U mě dobrý (ČR) Jan Hřebejk natočil další film na motivy povídek Petra Šabacha. Tentokrát se vrátil do devadesátých let minulého století, kdy byl v rozpuku pouliční hazard. Do komedie, která by mohla mít podtitul Podraz po česku, režisér obsadil Bolka Polívku, Jiřího Schmitzra nebo Miroslava Vladyku.

Mejdan v Las Vegas (USA) Cameron Diazová a Ashton Kutcher se sešli v romantické komedii o dvou ztroskotancích, kteří se potkají v Las Vegas a po jedné divoké noci se vezmou. V následné kocovině jim pak dojde, že by se měli nechat ihned rozvést, jenže je krom manželství spojuje i pohádkový jackpot.

Speed Racer (USA) Na motivy animovaného seriálu natočili autoři matrixovské série bratři Wachowští neonově barevnou a zběsile rychlou podívanou pro celou rodinu, v níž zkombinovali živé herce a počítačovou animaci. Milovníci automobilových závodů se mohou těšit na běsnění ve stylu „car fu“. V Bruggách (VB/Belgie) Irský dramatik Martin McDonagh debutuje jako filmový režisér černou komedií o dvojici nájemných vrahů, kteří jsou po jednom zfušovaném kšeftu odklizeni do Brugg. Pak ovšem přijde pokyn, aby se jeden zbavil druhého...

Paříži, miluji tě (Fr./Lichten./Švýc.) Například Joel a Ethan Coenové, Alfonso Cuarón, Tom Tykwer nebo Gus Van Sant patří mezi osmnáctku tvůrců, kteří svým krátkým filmem přispěli do snímku věnovaného francouzské metropoli a lásce.

Iron Man (USA) Geniální vynálezce, majitel továrny na zbraně a floutek Tony Stark se dostane v Afghánistánu do úzkých, krk mu zachrání speciální brnění, které si dokáže vyrobit ze zbraní. Dramatické události mu otevřou oči... Komiksového hrdinu si zahrál Robert Downey Jr.

Náš vůdce (Německo) V rámci školního projektu si třída gymnazistů zkouší, jaké to je žít v totalitě. Odpověď na otázku, zda se může katastrofa národního socialismu opakovat, je děsivě jednoznačná.

Útěk do divočiny (USA) Jako předloha pro film Seana Penna posloužil skutečný příběh Christophera McCandlesse, který po absolvování vysoké školy opustil svou rodinu a všechny výdobytky civilizace, aby mohl žít ze dne na den v divočině.

Bláznovo zlato (USA) V osmnáctém století ztroskotala v Karibiku loď s pohádkovým pokladem, dodnes ji nikdo nenašel. O štěstí se léta pokouší dobrodruh Finn (Matthew McCounaughey) a nyní už i jeho bývalá žena...

Taková normální rodinka (ČR) Novou českou komedii natočil debutující režisér Patrik Hartl volně na motivy stejnojmenného sitcomu z přelomu šedesátých a sedmdesátých let. V hlavních rolích uvidíme Evu Holubovou, Vandu Hybnerovou, Ivanu Chýlkovou, Mariána Labudu, Jaromíra Dulava nebo Jiřího Mádla.

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat