Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KINA UVÁDĚjÍ

Česko

Katyň (Polsko) Polský klasik Andrzej Wajda se vrací k jedné z nejtragičtějších epizod národní historie a 2. světové války, kdy Rudá armáda v katyňském lese povraždila desetitisíce polských důstojníků i civilistů. Velkofilm nahllíží událost z mnoha úhlů prostřednictvím přímých účastníků i jejich pozůstalých.

Tropická bouře (USA) Ben Stiller se sedm let po Zoolanderovi vrací k režii. V parodii na americké válečné velkofilmy a v satiře na manýry hollywoodských hvězd sleduje osudy tří herců, kteří mají v džungli natáčet snímek z Vietnamu. Nedopatřením se však zapletou do skutečného konfliktu s výrobci drog.

Star Wars: Klonové války USA) Animovaný film zasazený do Hvězdných válek se odehrává v době mezi epizodou II a III. Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker a jeho učednice musejí zachránit syna Jabby Hutta, kterého unesl zlovolný hrabě Dooku. Tvůrce Star Wars George Lucas film produkoval a podílel se na scénáři.

Tobruk (ČR) Film Václava Marhoula se inspiruje působením Československého pěšího praporu 11 - Východního, který na podzim roku 1941 pomáhal bránit poslední Spojenci ovládaný přístav na severu Libye. Dva branci procházejí bitvou 2. světové války od výcviku až po peklo v zákopech.

Absurdistán (N) V poušti mezi Evropou a Asií leží vesnice sužovaná nedostatkem vody. Když se líní muži nemají k opravě vodovodu, jejich manželky jim odepřou sex. Válka pohlaví probíhá spíše v komediální rovině, ale i tak hrozí, že plány mladých milenců Těmelka a Aji na jejich první noc budou překaženy. Poločas rozpadu (SK) Tragikomedie z Bratislavy svádí dohromady půltucet postav různých společenských postavení.

Majitel firmy se zamiluje do dcery svých přátel, kteří se pokoušejí inovovat svůj sexuální život, zatímco jeho manželka touží po dítěti, topí se v depresích a hasí kleptomanské aféry matky.

VALL - I (USA) Další animovaný film ze studia Pixar. Po rybkách a myších s kuchařskými buňkami tvůrčí tým v čele s režisérem Andrewem Stantonem oživil neživého hrdinu. Do rodinného filmu o robotovi zanechaném lidstvem na Zemi, aby po něm uklidil, se vešlo i ekologické poselství a romantika.

Máj (ČR) Kameraman a režisér F. A. Brabec se po divácky úspěšné adaptaci Erbenovy Kytice pustil do další literární klasiky, básně Máj Karla Hynka Máchy.

Do milostného trojúhelníku Hynek-Vilém-Jarmila obsadil Juraje Kukuru, Matěje Stropnického a Sandru Lehnertovou. Hudbu složili Support Lesbiens. Rudý baron (Německo/VB) Historický válečný velkofilm zachycující osud jednoho z nejlepších pilotů 1. světové války, který si svoji přezdívku vysloužil za provokativní barvu svého letounu. V hlavní roli Mattias Schweighöfer. Seznamte se s Davem (USA) Návrat Eddieho Murphyho po delší odmlce, kdy se ve filmu objevoval hlavně jako hlas Osla v animovaném hitu Shrek. V komedii se sci-finádechem určené hlavně pro děti si vystřihl hned dvojroli.

Konečně spolu (USA) Celovečerní debut Helen Huntové. Držitelka Oscara za film Lepší už to nebude sáhla u své prvotiny po bestseleru Elinor Lipmanové. Do tragikomedie o krachujících i rodících se vztazích a o tom, kam až může vést touha po dítěti, obsadila Huntová sebe, M. Brodericka a C. Firtha.

Mumie: Hrob Dračího císaře (USA) Třetí pokračování amerického dobrodružného velkofilmu s Brendanem Fraserem v hlavní roli. Mumie opouští Egypt a vydává se (v olympijském roce) do Číny. Režii převzal po Stephenu Sommersovi Rob Cohen, Rachel Weiszovou vystřídala Maria Bellová. Temný rytíř (USA) Pokračování batmanovské ságy v režii Christophera Nolana v porovnání s „jedničkou“ Batman začíná o několik odstínů potemnělo. V roli Batmanova protivníka Jokera se v jedné ze svých posledních rolí objevil zesnulý herec Heath Ledger.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...