Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KINA UVÁDĚJÍ

Česko

Kozí příběh - pověsti staré Prahy (ČR) Do srdce českého království přichází Kuba se svou věrnou pomocnicí Kozou, aby pomohli při stavbě Karlova mostu, ale nakonec pomohou i při konstrukci Orloje, zapletou se s pražskými strašidly a hlavně se seznámí s kyprou Mácou.

Juno (USA) Šestnáctiletá Juno z amerického maloměsta je v tom. Když nedokáže podstoupit potrat, rozhodne se věnovat své dítě páru čekajícímu na adopci. Během těhotenství dospěje rychleji než mnozí její spolužáci... Nezávislá komedie byla nominována na čtyři Oscary a získala jednoho za scénář.

Sedmé nebe (Německo) Inge, která si k důchodu přivydělává úpravami oděvů, nese hotové kalhoty zákazníkovi. Přemůže je vlna vášně, jíž jsou oba překvapeni, protože ve svém věku už nic takového nečekali. Německé drama poctivě prozkoumává polohy erotiky současným filmem většinou opomíjené.

Nestyda (ČR) Jan Hřebejk propojil několik Povídek o manželství a o sexu Michala Viewegha do příběhu záletníka, který se začátkem krize středního věku přijde o manželku i o práci. Zatímco jeho bývalá žena se pokouší budovat nový vztah, „nestyda“ Oskar se noří do sestupné spirály erotických eskapád.

Umírající zvíře (USA) Stárnoucí univerzitní profesor a notorický sukničkář se možná poprvé a nejspíš i naposled do -opravdy zamiluje. S jeho vyvolenou, krásnou a inteligentní studentkou, ho spojí vášnivý vztah, který však spěje k neodvratnému konci. Drama podle Philipa Rotha natočila Isabel Coixetová.

Zrcadla (USA) Horor z dílny experta na krváky Alejandra Aji. Bývalý policista a alkoholik Ben, traumatizovaný zaviněním kolegovy smrti, z nouze vezme práci hlídače v ruinách někdejšího luxusního obchodního domu. Ve vyhořelé budově číhá zlo, které, ač uvězněné v zrcadlech, usiluje o život Bena a jeho rodiny.

Ukrutně šťastni (Dánsko) Do vesnice v pláních jižního Dánska přijíždí policista s nejasnou minulostí. Ještě se nestihne usadit, a už musí řešit případ: jeden z usedlíků týrá manželku. Lidé však řeší problémy po svém...

Dánské drama s prvky westernu a thrilleru zvítězilo v soutěži v letošních Karlových Varech.

Oko dravce (USA) Thriller svádí dohromady nepravděpodobné hrdiny: mladíka bez peněz i ambicí a svobodnou matku. Oběma zavolá ženský hlas s nekompromisními požadavky - a než se nadějí, jsou zataženi do konspirace sahající do nejvyšších pater politiky. Mladíka Jacka hraje vycházející hvězda Shia LaBeouf.

Disaster Movie (USA) V dalším díle z parodické série Scary Movie: Děsnej biják, Děsnej doják a Velkej biják si tvůrci dělají legraci nejčastěji z velkorozpočtových spektáklů a komiksových adaptací. Mezi terče co možná nejmíň sofistikované legrace tentokrát patří například Hellboy II, Hulk a Juno.

Děti noci (ČR) Ofce je přes dvacet, žije s rodiči v karlínském činžáku, prodává ve večerce a neví, co se sebou. Se svérázným kamarádem Ubrem se toulá ulicemi i vlastním životem, potkává podobné existence a sbírá sílu se sebou něco udělat. Poetický film Michaely Pavlátové ve Varech získal dvě ceny za herecké výkony.

2 dny v Paříži (Francie) Konverzační tragikomedie o vztazích a kulturních rozdílech se odehrává v Paříži, kam přijíždí mladá zamilovaná dvojice. Místo procházek po památkách ji čeká hašteření, usmiřování a poznávání se. Film je autorským projektem Julie Delpyové, známé ze snímků Před úsvitem / Před soumrakem. Kauza Litviněnko (Rusko) Dokument ze zákulisí ruské politiky, ovládané státní policií FSB (bývalá KGB). Impulzem k natočení se stala smrt jejího bývalého agenta Alexandra Litviněnka, který zemřel v listopadu 2006.

Režisér Andrej Někrasov se vydává po stopách, které k údajné vraždě vedly.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!