Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Propíchané gumy či rozbitá zrcátka. V areálu kladenské nemocnice někdo poškodil šest aut

Česko

  17:40
Dosud neznámý pachatel poškodil šest automobilů, které byly zaparkované v areálu kladenské nemocnice. Vozy byly poškrabané, měly propíchané gumy či rozbitá zrcátka. Zdravotníci stále častěji musí čelit také agresivním útokům pacientů.

Policie vyšetřuje případ poškozených vozidel v areálu kladenské nemocnice. foto: Policie ČR

Na sociálních sítích se nejprve uvádělo, že poškozených aut bylo jedenáct, podle policejní mluvčí Michaely Richterové však takových automobilů bylo šest.

„Událost se stala v noci na neděli. Případ v současné době policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci,“ uvedla mluvčí.

Policisté podle ní nemají všechny potřebné výslechy a musí zajistit potřebné kamerové záznamy, k případu se tedy nebudou zatím blíže vyjadřovat.

„Úkony trestního řízení ještě zahájeny nebyly,“ dodala. Není proto jasné, zda úmysl pachatele byl motivován proti zdravotníkům v souvislosti s probíhající epidemií covidu-19.

Na fotkách, které policie poskytla, je viditelné, že poškozené nejsou jen gumy automobilů. Některá auta mají také rozbitá zrcátka či poškrábaný lak.

Agresivita vůči zdravotníkům

Personál nemocnic aktuálně čelí agresivnímu chování. Příkladem může být také ohrožování zdravotníků v Benešově nožem a střelnou zbraní. Zdravotníkům se podařilo z ordinace utéct, muže na ambulanci zamkli a zavolali na linku 158. Policisté ho pak zadrželi.

„Je naprosto otřesné, co zdravotníci musejí v současné době zažívat,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková.

S agresivním chováním pacientů mají zkušenosti také středočeští záchranáři. Mluvčí krajské záchranné služby Petra Homolová řekla, že i ona sama se při výjezdu setkala například s tím, že si jeden pacient nechtěl nasadit respirátor a choval se konfliktně.

I pod vlivem této zkušenosti upozornila na Twitteru na to, že záchranáři i operátoři za epidemii nemohou a je pro ně náročná nejen v práci, ale i v jejich soukromých životech.

Autoři: ,

Recept: Tortilla s grilovaným kuřecím masem a ajvarem
Recept: Tortilla s grilovaným kuřecím masem a ajvarem

Polovinu jogurtu dáme do misky, smícháme s kmínem, kajenským pepřem, sójovou omáčkou a utřeným česnekem.