Kladno opět nedalo gól, Třinec srovnal

ČESKÉ BUDĚJOVICE Kladenské trápení na jihu Čech pokračovalo. Hokejisté Českých Budějovic totiž zvládli i své druhé vystoupení v domácím prostředí ve čtvrtfinálové sérii proti Kladnu.

České Budějovice-Kladno 2:0 České Budějovice nasměrovala k výhře stejně jako o den dříve rychlá branka Jindřicha Kotrly v přesilové hře. Po 145 sekundách se domácímu útočníkovi otevřel prostor na pravé straně a z úhlu překonal Orcta. Ve 23. minutě prostřelil kladenského gólmana od modré čáry obránce Petr Gřegořek.

Hvězdou série je zatím českobudějovický gólman Roman Turek, který zatím neinkasoval. „Samozřejmě mě to těší. Hlavně když ty zápasy byly takhle těsné. Vyhrát 6:0 nebo 7:0 je něco jiného než 2:0. O to je to příjemnější,“ řekl. V play off Turek dvě čistá konta za sebou vychytal poprvé.

Kladno nyní doufá, že se před vlastním publikem zvedne a konečně i překoná soupeřova gólmana. „Sice jsme nehráli tak špatně jako v prvním zápase, ale výsledek je bohužel stejný. Když nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Chybí nám víc klidu. Máme gólové šance, ale netrefíme branku,“ prohlásil kladenský útočník Radek Bělohlav.

Další zápas: dnes v Litvínově

Hvězdy dne podle LN 1. Peter Barinka (Třinec) -Poslal svůj tým do vedení, rozhodl i při penaltách. 2. Martin Vojtek (Třinec) -Svým neortodoxním stylem pomohl ke srovnání série. 3. Roman Turek (ČB) -Kladnu opět nedovolil skórovat, má druhou nulu.

Branky a nahrávky: 3. Kotrla (V. Hübl), 23. Gřegořek (Vydarený). Rozhodčí: Šindler, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. Diváci: 6421. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0. Stav série: 2:0.

Slavia-Třinec 1:2sn PRAHA Skóre druhého čtvrtfinále otevřel sedm sekund před koncem první třetiny hostující Peter Barinka, domácí museli čekat na vyrovnání

až do 48. minuty, kdy se trefil zadák Petr Kadlec. Barinka pak zařídil vyrovnání série na 1:1 při samostatných nájezdech. Hodně zlé krve vyvolala penalta Jiřího Polanského, který skoro zabrzdil, otočil se a skóroval. Slávisté se cítili poškozeni, neboť i opakovaný záběr na obří kostce nad ledem ukázal, že Polanský při své fintě posunul puk směrem zpátky. „Pokud se nemýlím, tak kotouč nesmí jít směrem od branky. Tady tomu tak bylo, ale pravidla to nedovolují,“ zlobil se asistent trenéra Slavie Jiří Kalous.

Sám úspěšný exekutor se domníval, že pravidla neporušil. „Ze svého pohledu jsem to zase tak dobře neviděl, soustředil jsem se na puk a brankáře, takže nemohu moc říct,“ vysvětloval Polanský. „Taková penalta se však dá stejně udělat pouze jednou,“ mávl rukou. Podle šéfa komise rozhodčích Pavla Halase branka platit neměla. čtk, spo Branky a nahrávky: 48. Kadlec (D. Hruška) - 20. P. Barinka (Martynek), rozhodující nájezd P. Barinka. Rozhodčí: Minář, Kubeš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 6062. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0 -0:0. Stav série: 1:1.