Kladno pokračuje ve skvělých výkonech

Statistiky a ohlasy na zápasy 5. kola hokejové O2 extraligy

Ani v pátém zápase hokejové 02 extraligy nepoznalo Kladno hořkost porážky. Tentokrát na svém ledě výrazným rozdílem porazilo Pardubice.

Kladno–Pardubice 5:1 KLADNO Hokejisté Kladna prodloužili svou sérii neporazitelnosti na začátku sezony. Proti Moelleru tak Středočeši uspěli na domácím ledě počtvrté za sebou a vrátili se na průběžnou druhou příčku tabulky. Gólman Miroslav Kopřiva inkasoval až necelé tři minuty před koncem, za poslední čtyři zápasy tak obdržel celkem jen čtyři branky.

Nepříliš šťastně oslavil návrat na led po jarní operaci kolena hostující útočník Pucher, který na začátku třetí minuty putoval na trestnou lavici a jeho přestupek pomohl Středočechům do vedení.

„Utkání jsme nezačali špatně, ale bohužel se pro nás skóre začalo vyvíjet nepříznivě,“ řekl kouč hostí Václav Sýkora. „Kladno využilo přesilovku v době, kdy už skákal pátý hráč na led,“ popsal Sýkora.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se celý zápas definitivně zlomil ve prospěch Středočechů. Nejdřív se trefil Diviš a necelé dvě minuty poté zvýšil stav Tenkrát, kterému poslal dlouhý pas gólman Kopřiva.

„Pomohly nám dva slepené góly,“ vysvětlil kladenský asistent Petr Kasík. „Hráči se tím uklidnili, dostali sebedůvěru a pak už všechno vycházelo.“

Závěrečná část se za jednoznačného stavu 4:0 pro domácí odehrávala pouze z povinnosti. Do branky Pardubic nastoupil místo Lašáka náhradník Růžička, ale ani on čisté konto dlouho neuhájil. Od modré se trefil domácí bek David Růžička. Čestný úspěch hostí zaznamenal v 58. minutě Kolář. čtk Branky a nahrávky: 5. Frolík (Skrbek), 21. Diviš (Martin Procházka, Patera), 23. Tenkrát (Kopřiva), 37. Kalla (Skrbek, Patera), 48. D. Růžička (Rudovský) - 58. Kolář (Starý). Rozhodčí: Hradil - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:8, navíc Cetkovský (Pardubice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3407. Třetiny: 1:0, 3:0, 1:1.

Třinec–Sparta 2:4

Branky a nahrávky: 20. Kováčik (Polanský), 49. Balej (D. Moravec) - 8. Ton (Koreis), 10. D. Výborný (Gulaši, Ručinský), 22. Černošek (Broš, Kratěna), 34. Podlešák (Ton). Rozhodčí: Husička - Guth, Křivský.

Vyloučení: 10:10. Bez využití. Diváci: 3564. Třetiny: 1:2, 0:2, 1:0.

Antonín Stavjaňa (Třinec): „Sparta dala dva góly, a my ve stejných pozicích netrefili ani branku.“ Marian Jelínek (Sparta): „Rozhodla především oslabení, která jsme přežili.“

Plzeň – České Budějovice 9:4

Branky a nahrávky: 3. Vlasák z trest. střílení, 11. Matějovský (Důras), 35. Důras (Kracík), 39. Fabuš (Dresler), 44. Důras (S. Hudec, Čakajík), 45. Benák (Fabuš), 49. Čakajík (Důras, Matějovský), 50. Vlasák (Straka, Fabuš), 60. Fabuš (Vlasák, Kracík) - 7. Huml (Duda, Kůrka), 16. Huml (Sičák, Toman), 32. Gulaš (Frolo, Kuchejda), 40. Kůrka (Toman, Duda). Rozhodčí: Hodek - Bejček, Pouzar. Vyloučení: 8:6, navíc Huml (Č. Budějovic) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 8245. Třetiny: 2:2, 2:2, 5:0.

Milan Razým (Plzeň): „Před třetí třetinou jsme měli trochu strach, na hráčích už byla znát únava.“ Ernest Bokroš (České Budějovice): „Třetí třetina nám vůbec nevyšla. Radši bych se nevyjadřoval.“

Litvínov – K. Vary 4:2

Branky a nahrávky: 21. Reichel (Kubinčák, Šlégr), 46. J. Černý (Kroupa), 48. Lukeš (Šlégr), 60. Kubinčák (Reichel) - 2. Skladaný (Bílek), 45. Kristek (Melenovský). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 5225. Třetiny: 0:1, 1:0, 3:1. Jaroslav Hübl (Litvínov): „Musíme více bruslit a lépe bránit. Výkon nebyl dobrý, ale body jsou zlaté.“ Josef Paleček (Karlovy Vary): „Převažuje velké zklamání. Nezasloužili jsme si prohrát.“

Liberec – Mladá Boleslav 4:2

Branky a nahrávky: 3. Pletka (Podkonický), 33. V. Nedorost (Podkonický, Jiruš), 38. Podkonický (Zíb), 60. Pletka (Podkonický) -36. R. Pšurný, 47. Král (Kočí). Rozhodčí: R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 6212. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:1.

Vladimír Čermák (Liberec): „Věděli jsme, že přijede houževnatý soupeř.“ Leo Gudas (Mladá Boleslav): „Opět jsme prohráli, ale zápas se pro nás vyvíjel dobře.“

Znojmo–Zlín 3:2sn

Branky a nahrávky: 5. Plášek (J. Svoboda), 18. R. Procházka (Štach, Tesařík), rozhodující nájezd Bičánek - 31. Leška (Galvas), 60. Hamrlík (Galvas, Kollár). Rozhodčí: Jeřábek - Čížek, Prchal. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:1. Diváci: 2421. Třetiny: 2:0, 0:1, 0:1 -0:0.

Radim Rulík (Znojmo): „Zlín se dostal po brance do zápasu a podařilo se mu v vyrovnat.“ Zdeněk Venera (Zlín): „Vyrovnání v poslední minutě jsme si zasloužili.“

Příští kolo - neděle 21. září: 17:00 Vítkovice - Plzeň, Pardubice - Třinec, České Budějovice - Kladno, Sparta - Znojmo, Zlín - Liberec. 17.30 Karlovy Vary - Slavia. 19.00 Mladá Boleslav - Litvínov.

Události kola

*Výborný start Plzně.

Západočeši ještě v tomto ročníku neprohráli, ve včerejším kole dokonce nastříleli devět branek.

*Nováček stále s nulou. Ani v pátém utkání v extralize nedokázala Mladá Boleslav bodovat.

Hvězdy kola

1. Michal Důras (Plzeň) - Dal vítězný gól, celkově si v zápase připsal čtyři body.

2. Peter Fabuš (Plzeň) -Přispěl k výhře čtyřmi body za dva góly a dvě nahrávky.

3. Miroslav Kopřiva (Kladno) - Chytal sjvěle navíc si připsal i bod za nahrávku.

14. BK Mladá Boleslav 5 0 0 0 4 8:14 0

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.