Kladnu sebral body Rajnoch

SK Kladno 0 Mladá Boleslav 1

Branka: 8. Rajnoch. Rozhodčí: Mikel -Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Krob - Kopic, Rolko, Kalina. Diváci: 2215. Poločas: 0:1.

Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Hochmeister (16. Beneš), Krob - Cigánek (62. Kousal), Gross, Szabo, Jablonský (78. Vršajevič) - Kroupa, Zoubele.

Mladá Boleslav: Pižanowski - Ševinský, Rolko, Kopic, Kalina - Kysela, Rajnoch, Hodúr, Poláček (79. Sedláček) -Řezníček (69. Holub), Táborský (46. Mendy).

HODNOCENÍ LN

** **

KLADNO Kladenští fotbalisté si znovu zkomplikovali záchranářský boj v první lize. Po prohře 0:1 s Mladou Boleslaví jim nebylo platné, že po většinu zápasu byli lepší než favorizovaní hosté.

Vítězný gól středočeského derby vstřelil už v osmé minutě hostující Jan Rajnoch, který pomohl svému týmu ke skoku na sedmé místo tabulky. Trefil se střelou přes hlavu z osmi metrů. „Je pravda, že dnes byl výsledek lepší než hra, nám se na tom zdejším terénu těžce kombinovalo. Není důležité ani to, že jsem vstřelil už sedmý gól, důležitější je, že jsme konečně vyhráli,“ prohlásil autor jediné branky.

Mladá Boleslav se sice dostala do vedení, ale od té chvíle její výkon chřadnul a mohla být ráda, že ještě do poločasu Kladenští výsledek nesrovnali. Hosté se totiž po vedoucím gólu až příliš uklidnili a místo dalších ofenzivních výpadů se začali stahovat na svou polovinu, čehož běhaví domácí záložníci dokázali využít k získání převahy a také slibným šancím, které ale nedokázali proměnit.

„Na zdejším povrchu se naší hře moc nedařilo, nedokázali jsme se přizpůsobit domácím, kteří byli agresivnější a lepší,“ připustil boleslavský kouč Zdeněk Ščasný. Podle něj bylo „šílených“ především dvacet minut po vedoucí brance. „To jsme zápas vůbec nezvládali. Domácí nakopávali míče,“ řekl.

Jeho kolega Jaroslav Šilhavý se na své hráče přes prohru zlobit nemohl, dali do zápasu všechny síly, ale nebylo jim přáno. „Co se týče nasazení, jsem naprosto spokojen, asi bychom si dnes zasloužili remízu a hodně by nám pomohla.“