Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Klaus by měl zachránit českou pravici, tvrdí poslanec Šťastný

Poslanec ODS Boris Šťastný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslanec ODS Boris Šťastný | foto: ČTK

PRAHA Václav Klaus jako zachránce české pravice. Tak ho vidí poslanec Boris Šťastný (ODS). V rozhovoru pro server iDnes.cz řekl, že by vedení ODS mělo Klause požádat o návrat do strany. Šťastný o tom prý už s Klausem několikrát mluvil. "Určitě jsem měl vždy z jeho postojů pocit, že má zájem pomoci, že ho situace v ODS velmi trápí," uvedl.

Poslanec Boris Šťastný v rozhovoru pro server iDnes.cz mluvil o prohlubující se krizi v ODS. A že jedním z nejlepších řešení by bylo, kdyby ODS a její vedení, konkrétně výkonná rada, grémium a možná i vedení v jednotlivých regionech a oblastech by se mělo pokusit požádat Václava Klause o návrat do ODS, a to nejméně do pozice čestného předsedy. "Skutečně jsem přesvědčen, že by garantoval obnovu ideové integrity ODS a směřování tam, kam směřovat má," vysvětlil.

S Klausem prý Šťastný několikrát hovořil o jeho možném podílu na zachráně české pravice. Klause údajně situace v ODS velice trápí. "Z jeho postojů mám pocit, že by chtěl pomoci k návratu ke kořenům, k politice, na níž ODS vždy stavěla a u jejíhož zrodu on sám stál," řek Šťastný.

ODS sama musí dát impuls

Z Klausovi strany však Šťastný vždy vnímal, že o pomoc musí požádat ODS sama. Strana musí tento impuls dát. "Nevidím už jinou vhodnou dobu než tuto, než je právě dnes, kdy požádat Václava Klause o to, aby straně pomohl s její záchranou. Věřím, že si to Občanská demokratická strana na všech úrovních uvědomí," sdělil poslanec.

Šťastný je přesvědčen, že předčasné volby nejsou pro ODS dobrým řešením. Je totiž přesvědčen, že rozpuštění sněmovny by bylo velkým hazardem. Stejně nešťastný je podle něj i krok jeho bývalých kolegů z poslaneckého klubu Úlehly a Floriána (VÍCE ZDE). Nicméně s jejich vyřazením z klubu zcela nesouhlasí. "Já osobně nikdy nebyl pro řešení názorových rozdílů ve straně vylučováním a pro takové návrhy nikdy nehlasoval. Na druhou stranu rozumím úřadujícímu předsedovi Martinu Kubovi, že v takto vážné situaci takový návrh musel předložit," uzavřel.

,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...