Neděle 18. dubna 2021svátek má Valérie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Klaus by měl zachránit českou pravici, tvrdí poslanec Šťastný

Poslanec ODS Boris Šťastný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslanec ODS Boris Šťastný | foto: ČTK

PRAHA Václav Klaus jako zachránce české pravice. Tak ho vidí poslanec Boris Šťastný (ODS). V rozhovoru pro server iDnes.cz řekl, že by vedení ODS mělo Klause požádat o návrat do strany. Šťastný o tom prý už s Klausem několikrát mluvil. "Určitě jsem měl vždy z jeho postojů pocit, že má zájem pomoci, že ho situace v ODS velmi trápí," uvedl.

Poslanec Boris Šťastný v rozhovoru pro server iDnes.cz mluvil o prohlubující se krizi v ODS. A že jedním z nejlepších řešení by bylo, kdyby ODS a její vedení, konkrétně výkonná rada, grémium a možná i vedení v jednotlivých regionech a oblastech by se mělo pokusit požádat Václava Klause o návrat do ODS, a to nejméně do pozice čestného předsedy. "Skutečně jsem přesvědčen, že by garantoval obnovu ideové integrity ODS a směřování tam, kam směřovat má," vysvětlil.

S Klausem prý Šťastný několikrát hovořil o jeho možném podílu na zachráně české pravice. Klause údajně situace v ODS velice trápí. "Z jeho postojů mám pocit, že by chtěl pomoci k návratu ke kořenům, k politice, na níž ODS vždy stavěla a u jejíhož zrodu on sám stál," řek Šťastný.

ODS sama musí dát impuls

Z Klausovi strany však Šťastný vždy vnímal, že o pomoc musí požádat ODS sama. Strana musí tento impuls dát. "Nevidím už jinou vhodnou dobu než tuto, než je právě dnes, kdy požádat Václava Klause o to, aby straně pomohl s její záchranou. Věřím, že si to Občanská demokratická strana na všech úrovních uvědomí," sdělil poslanec.

Šťastný je přesvědčen, že předčasné volby nejsou pro ODS dobrým řešením. Je totiž přesvědčen, že rozpuštění sněmovny by bylo velkým hazardem. Stejně nešťastný je podle něj i krok jeho bývalých kolegů z poslaneckého klubu Úlehly a Floriána (VÍCE ZDE). Nicméně s jejich vyřazením z klubu zcela nesouhlasí. "Já osobně nikdy nebyl pro řešení názorových rozdílů ve straně vylučováním a pro takové návrhy nikdy nehlasoval. Na druhou stranu rozumím úřadujícímu předsedovi Martinu Kubovi, že v takto vážné situaci takový návrh musel předložit," uzavřel.

,

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Advantage Consulting, s.r.o.
Manažer kvality - Solární elektrárny

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 65 000 - 95 000 Kč