Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klaus k letním aférám politiků mlčí. Já v Toskánsku nejsem, říká

Česko

  17:59
DOMAŽLICE - Expremiér Mirek Topolánek tráví svou dovolenou ve společnosti byznysmenů a lobbistů v Toskánsku, stejně tak místopředseda ČSSD Milan Urban. Co si o proplétání politiky a byznysu myslí prezident republiky? To se nyní nikdo nedozví. Václav Klaus se totiž rozhodl k letním aférám politiků mlčet.

Václav Klaus v Domažlicích foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Redaktor LN se o tom přesvědčil na probíhajících chodských slavnostech v Domažlicích. "Podívejte se, já jsem v Domažlicích na slavnostech, minulý týden jsem byl v Mimoni a předtím na Sněžce, nikoli v Toskánsku. Nechci tyto věci komentovat," odpověděl prezident na otázku LN, zda poslední politické aféry jsou výplodem předvolebního boje, nebo hlubším celospolečenským problémem.

Klaus tak nehodlal rozebírat trávení dovolené předsedy ODS Topolánka spolu s lobisty a šéfem ČEZu Martinem Romanem, ani aféru kolem švýcarského konta pražského podnikatele a lobisty Romana Janouška, který je blízkým přítelem Klausova oblíbence Pavla Béma.

Klause v Domažlicích přivítaly stovky lidí. Od místní radnice dostal na památku i dudy.

Chodské slavnosti

Chodské slavnosti jsou jedním z nejstarších folkloristických festivalů v České republice, pořádaný již od roku 1955. V současné době se festival koná vždy první víkend po 10. srpnu a již tradičně je spojován s domažlickou Vavřineckou poutí.

Stěžejní část programu je věnována zejména místním národopisným hudebním a tanečním souborům. Svůj prostor zde každoročně dostanou i soubory z jiných částí republiky a ze zahraničí.

Hlavní program se odehrává na několika scénách a skládá se z více než 20 různých režijně zpracovaných pořadů. Zajímavým zpestřením je velký staročeský jarmark v historickém centru města.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat