Úterý 20. října 2020svátek má Vendelín 2 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Klaus mě zklamal. Zneužívají ho jako vývěsní štít AfD, tvrdí o někdejším příteli Henkel

Bývalý šéf německých průmyslníků Hans-Olaf Henkel se do Evropského parlamentu dostal před dvěma roky jako otec zakladatel Alternativy pro Německo (AfD). Od té doby ale zažívá zklamání. Brexit ho připraví o­ spojence v podobě britských konzervativců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Primač 10.7.2016 8:20

Me někdo sliboval za25 let jako v nemecku.mam se tomu analfabetovi ekonomiky vysmát. A Kalousek to domrvil úplně.

P. Ritter 9.7.2016 22:04

Klause nemusím, ale je to blb.

J. Hrzal 10.7.2016 0:22

:)))

K. Loskot 9.7.2016 16:29

Tak Henkel jde na to jinak s nesouhlasem s imigracni politikou Merkelove. Ale jak, kdyz nema ani naznak vysledku ?!

F. Houžňák 9.7.2016 16:02

No, ze by zrovna vychcánek Henkel byl ta moralni autorita, co by mela rozdavat znamky ... ostatne, jeho partaj dostala v poslednich zemskych volbach skvelych 0.01%, zatimco AFD 24.5%.

Y. Fetsyshkanyn 9.7.2016 16:09

nazi- bastard jako nazi-bastard, jedno jestli českej nebo německej

K. Loskot 9.7.2016 16:30

Pise euronacek.

S. Netzer 9.7.2016 16:17

Nejnovější průzkum Infratest dimap pro televizi ARD a deník Die Welt - AfD by volilo 12 % lidí, to je o tři procentní body méně než před měsícem. A je naděje, že ten rozhádaný spolek vezme stejný konec jako Republikáni.

Y. Fetsyshkanyn 9.7.2016 15:42

další velký přítel Kikiny Robejšek ...

http://www.simindr.cz/robejskovy-ruske-slepe-skvrny/

Fakta, jemu předkládaná, okázale ignoruje, zpochybňuje je zavádějícími argumenty nebo je vyvrací zcela nepravdivými tezemi.

Například argumenty o tom, že Rusko není v dobré ekonomické kondici, odpálkuje stručně a rychle: „Pokud jde o to, kdo více prodělal na sankcích, čísla nestačí. Podstatná je totiž zatížitelnost společnosti. Rusko je zatižitelné a evropské státy nikoliv. Sankce proti Rusku se staly bumerangem pro EU samotnou. Rusko má teď vyrovnaný státní rozpočet, měnové rezervy ve výši 350 miliard dolarů a státní fond se 150 miliardami dolarů.“ Takže první argumentační faul – čísla nestačí, ale sám je používá jako kladivo.

Y. Fetsyshkanyn 9.7.2016 15:45

Druhý argumentační faul – když si přečtete neutrální fakta, zjistíte, že státní rozpočet Ruska je v deficitu 4,4 %, měnové rezervy Robejšek trefil skoro přesně, ale je to jen papírové číslo, protože 40 % těchto peněz je už vázaných na jiná ručení a státní rezervní fond bude podle slov samotného ruského ministerstva financí v řádu měsíců vyčerpán. Je tohle jen Robejškova špatná analytická práce, nebo cílená lež?

Třetí argumentační faul – i kdybychom přijali tezi, že ruský občan je zatížitelný víc než ten evropský (opravdu to máme chápat jako pozitivum?), otázka zněla, kdo víc prodělal, ne kdo umí víc trpět.

Když oponent namítá, že Rusko na sankce skutečně doplácí, odvede pozornost tím, že začne mluvit o tom, jak na ně doplácí EU. Bez dalšího kontextu, bez toho, proč k sankcím Evropa dospěla, s vytrvalým mlčením kolem ruského angažmá na východní Ukrajině, s přehlížením toho, že sankce proti Rusku z hlediska geopolitického mají větší hodnotu než to, kolik ohrozí evropských pracovních míst

Y. Fetsyshkanyn 9.7.2016 15:46

A při vší skepsi k výkonu evropské ekonomiky, opravdu se nezdá, že by se Evropané měli kvůli sankcím o tolik hůř – zatímco Rusové doma slavnostně traktory zaorávají do pole evropské krůty a tvrdě trestají jejich importéry. Opravdu Evropa na sankcích prodělává víc než Rusko?

V tomto momentě je dobré se zastavit a poměřit ještě konzistenci předváděné argumentace – Robejšek na jedné straně vynáší Putina za to, jak v zájmu geopolitických cílů nehledí na výdrž ruského obyvatelstva, které ve jménu vlasti snese víc než „dekadentní“ (jeho slova) Západ, ovšem když Západ ve jménu geopolitiky učiní silný krok bez ohledu na krátkodobý ekonomický prospěch svých občanů a firem, vmete mu to politolog do tváře jako další výtku. Nechtěl by si Petr Robejšek pro sebe nejdřív udělat jasno, co je tedy správně, než začne mistrovat ostatní? Ať udělá Evropská unie cokoliv, ať hledí na ekonomický prospěch nebo politické priority, vždycky je to špatně. Pozoruhodné...

K. Loskot 9.7.2016 16:32

Ty snad v tom Rusku zijes, jak to tam znas. Nezapomnel te tam nekde Hitler ?

R. Primač 10.7.2016 8:22

Me nezajímá ani rusko ani Usa.me zajímá to aby odešla pravicová lůza ods top kdu

S. Stardust 9.7.2016 16:53

Toto klasický parchant získaný ke spolupráci a nastrčený Putlerem jako rozesírač a lhář v Německu. Dokonce si troufám tvrdit že je to ten pověstný kolaborant do třetice. Již před léty, když jsem jej párkrát poslouchal v TV a Radiožurnálu tak mně bylo brzy jasné, že je to ten tzv kolaborant do třetice (Klaun, Ovar z Eman a tato kolaborantská kratůra) a hlavně že vítr fouká z Kremlu! S tím svým veledůležitým xichtem zvracejícím jeho kolaborantské a rozesíračské pindy, které pouští do světa by se v Německu moc dobře neuživil, tak jistě nepohrdnul žoldem od Putlera a bude lhát ještě více než když Haló kraviny tisknou! Poslouchat proputlerovské bláboly tohoto šmejda může tak akorát prochlastaný a zfetovaný elektorát jehož modlou je kolaborantský opilec a kolega z kartotéky KGB-FSB Ovar z Eman, resp. další kolega z téže kartotéky - Klaun...

S. Stardust 9.7.2016 14:51

Henkelovi už musí skutečně harašit v palici, když se dokáže takto veřejně shodit, že ta česká kolaborantská tunelářská onuce byla jeho přítelem! No jen dočkejme až se složí putlerovský žebrákostán, tak se dozvíme z tamějších archívů spoustu věcí i o mnoha českých vlastizrádných gaunerech. Zatím se situace v putlerovském žebrákostánu vyvíjí víc než slibně a Boží mlýny melou, melou a brzy ty šmejdy exemplárně semelou... To ale bude fičák!

S. Stardust 9.7.2016 15:07

Alex Duleba: "Klesajúce ceny ropy boli jednou z príčin, prečo sa rozpadol Soviet.zväz. A bude to začiatok krízy (citácia je z r. 2015) Putinovho režimu, pretože súčasný model je ekonomicky neudržateľný. Rusi nevedia, čo bude s dôchodkovou reformou, peniaze, ktoré na ňu boli vyčle­nené, sa prejedia na bežný chod štátu. Existujú odhady, že keď bude cena barelu ropy menej ako 96 USD, terajší chod štátu možno udržať asi štyri roky. Dnes je cena 46.465 USD a čas udržateľnosti súčasného režimu sa skracuje. Alebo Putin urobí zásadné

reformy, ktoré však ohrozia jeho politický režim, alebo Rusko čaká revolúcia. Súčasný stav je dlhodobo neudržateľný. Rusi dokážu žiť z mála, utiahnuť si v mene spoločnej veci opasky, to je pravda. Ale ľuďom sa zdvihli príjmy i spotreba a dnes moc stráca kontrolu nad hlavným zdrojom príjmov a nevie, ako garantovať udržanie životnej úrovne. Rusi už sú zvyk­nutí na nejaký štandard a neviem presne odhadnúť, ako budú reagovať, keď pôjde dole. Už skoro sa to dozvieme."

K. Loskot 9.7.2016 16:33

Asi by si polepsil, kdyby rekl, ze jeho pritelem byl Vaclav Havel, komisionalne uznany valecny zlocinec !

J. Kanioková 9.7.2016 14:42

Jak vidím zdejší příspěvky.... tak kdyby Putin nebyl, museli byste si ho vymyslet...

J. Kanioková 9.7.2016 14:39

""že ani pan Klaus nechce střílet na prchající ženy a děti tak, jak to navrhovala místopředsedkyně AfD Beatrix von Storchová.""

Ty kecy o "navrhování střílet do prchajících žen a dětí paní Storchovou".... jsou už stokrát vyvrácené, jako překroucený argument hujerských novinářů.... ale někdo se tím bude ohánět až do smrti..

Holt... průmyslníkům Brexit vadí.. Jde jim o suverenitu vlastní země stokrát méně, než o obchod... o tom to všechno je.. A pro Německo je EU výhodná...

Margaret Thatcherová: Ne, ne, ne! - http://www.youtube.com/watch?v=1x1kID7_OwQ

J. Kanioková 9.7.2016 14:55

Plíživá EU Totalita - EP 2007 - https://dotsub.com/view/18adddd9-3b12-46a3-a1a2-e69b57c439e4

BRUSELŠTÍ DARMOŽROUTI - http://jdem.cz/cafmv6

Na konferenci s tématem odcházení vs. neodcházení Velké Británie z Evropské unie vyjádřili k možnému brexitu bývalý europoslanec a senátor Vladimír Železný, a další politici a novináři.

Železný mimo jiné prozradil, že jeho sekretářka – v té době byl místopředsedou euroskeptické frakce – měla plat vyšší, než byl plat prezidenta České republiky. Sekretářku přitom platil přímo Evropský parlament

PŘEKLAD NÁVRHU ÚSTAVY EU Z ČEŠTINY DO ČEŠTINY - Poprvé uvedeno v diskusi na Neviditelném Psu 9.4.2005 - http://jdem.cz/cafrz2

J. Hrzal 9.7.2016 15:03

Vy jste tedy dnes plodná :)

K. Loskot 9.7.2016 16:34

Pise impotent ;-)

S. Netzer 9.7.2016 15:27

Nic není "stokrát vyvrácené".

Lžete, fanatičko.

A. Jaroš 9.7.2016 14:08

Nezklamala jste mě paní MUDr Šmídová, perfektní dálková diagnóza , jste lepší než MUDr Hnízdil, se svojí diagnózou Klause, co si tak trochu popřemýšlet jaká by byla vaše dálková diagnóza od lidí co vás znají z té veřejné stránky

J. Hrzal 9.7.2016 14:15

Obávám se, že paní Šmídová není daleko od pravdy. Když má něco dva hrby, chodí to po poušti a vypadá to jako velbloud - bude to nejspíše velbloud.

S. Stardust 9.7.2016 14:04

Jestli toto někdo z takto postavených osobností prohlásí, tak by se měl klidit! Že se jedná o proputlerovsko-nacistického kolaboranta, který nechal spolu se svým politickým dvojčetem (Ovar z Eman) rozkrást stát, pro čež se nerozpakovali spáchat na voličích kolosální podraz uzavřením tzv "Opoziční smlouvy" a který také udělil milosti všem největším zločineckým komunistickým a STBáckým polistopadovým tunelářům, tak o tomto si už od 90-tých let cvrlikali vrabci na střechách a "nevěděli" o tom jen komunisticko-STBácké a zločinecké ódeesácké bestie, které tuto proputlerovskou kolaborantskou kreatůru držely u moci a 2x i s pomocí komunistických zločinců protlačily na Hrad! Takže tupý prosťáčku Henkele divte dál a zírejte překvapen jako to tele na nová vrata!

M. Smidova 9.7.2016 13:59

Her Henkel, je vidět, že "někdejšího přítele" neznáte . Za prvé pan Klaus je sólo narcistický, vrcholně egoistický hráč a psychopat, který skutečné přátele neměl a nemá. Za druhé, nejste první ani poslední koho zklamal a je to Vaše chyba v jeho hodnocení.

J. Škodák 9.7.2016 14:57

Výstižná a perfektní charakteristika! Proč jsou takoví lidé úspěšní v politice a mnozí jim věří,je sice částečně vysvětlitelné,ale nic to nepomůže,protože člověk není jen bytostí racionální!

J. Hrzal 9.7.2016 15:01

Tak, tak.

P. Minařík 9.7.2016 15:12

No tak mám pocit, že jste na tom stejně jako pan Henkel - neumíte odhadnout lidi. Také neznáte Klause. S tím psychopatem jste totiž zcela mimo. Klaus je stejná figurka jako Havel jenom jeden měl pocit, že vše uřídí ruka trhu druhý zase spoléhal na aktivismus. Oba egoisté kteří vědí všechno nejlépe.


Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...