Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klaus: Na propad TOP 09 jsem si dal panáka. Přeji mu ho, glosuje Kalousek

Česko

  18:27aktualizováno  18:27
PRAHA - Bývalý prezident Václav Klaus přivítal propad TOP 09 v senátních volbách. Výsledky senátního finále ho zastihly během návštěvy Spojených států. „V Business Lounge Lufthansy jsem si na to dal panáka,“ napsal Klaus na svůj oficiální web.

Václav Klaus v Institutu Václava Klause foto: Dan Materna

Exprezident a bývalý předseda ODS Klaus navštívil USA kvůli své přednášce na Hillsdale College, která se konala během komunálních voleb v Česku. Propad TOP 09 Klause potěšil.

„Na letišti v Detroitu jsem si přečetl výsledky našich senátních voleb. První reakce: obrovský výsledek lidovců, ANO nic moc, ČSSD 10 mandátů, ale ztráta devíti, praktická likvidace TOP 09. (V Business Lounge Lufthansy jsem si na to dal panáka.),“ napsal Klaus na svůj web.

Miroslav Kalousek představil body programu, které se týkají hospodářské politiky.

Miroslav Kalousek

„Panu prezidentovi toho panáka přeji, jakožto i jiné požitky,“ reagoval místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek na Klausův text.

Jako největší pád ohodnotil Klaus neúspěch Aleny Gajdůškové (ČSSD), která prohrála ve druhém kole senátních voleb s Františkem Čubou (SPO) a nezvolení současného ministra školství Marcela Chládka (ČSSD).

Klaus před devíti dny okomentoval i výsledky komunálních voleb. Označil je za prohru všech. „Po proběhlých volbách vidím překvapivě mnoho spokojených, kteří hledají úspěch v jedné parciální věci, zatímco určující celek zamlčují. Tímto celkem je prohra nás všech, prohra politiky a vítězství apolitické oligarchie,“ sdělil Klaus (více ZDE).

„Volby rovněž poukázaly na krátkodechost a jednorázový charakter marketingových politických projektů (TOP 09, Úsvit). Zároveň se potvrdilo, že fundament politických stran (ODS, KDU-ČSL) existuje, ale že je třeba jej daleko více prodávat,“ podotkl tehdy Klaus.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...