Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klaus přijal končící europoslance. Hybášková nedorazila

Česko

  17:00
PRAHA - Prezident Václav Klaus se dnes setkal s několika českými europoslanci, kteří končí v Evropském parlamentu. Ne všichni z těch, kteří už v novém europarlamentu nebudou, ale dnes na Pražský hrad dorazili. Chyběla například Jana Hybášková. Uvedla, že na Hradě byla už ve středu, a to na demonstraci namířené právě proti Klausově politice.

Prezident Klaus dnes přijal odcházející europoslance foto: ČTK

Za prezidentem naopak přišli třeba jeho někdejší straničtí kolegové Jaroslav Zvěřina, Nina Škottová a Petr Duchoň (všichni ODS) a komunista Daniel Strož. Na setkání byli také Jana Bobošíková (Suverenita) a Vladimír Železný (Libertas.cz), kteří jsou stejně jako Klaus odpůrci lisabonské smlouvy.

Prezident přítomným po pozdravu řekl, že odhadoval, že někteří europoslanci nepřijdou. Jeho mluvčí Radim Ochvat tisku sdělil, že smyslem schůzky s europoslanci byla debata o jejich práci a poděkování za ni.

Kromě Hybáškové chyběli Věra Flasarová (KSČM) a Josef Zieleniec, který se s Klausem názorově rozešel již před lety, a to nejen v pohledu na evropskou integraci. Hybášková prohlásila, že se s hlavou státu scházet nepotřebuje." Nevidím důvod, proč bychom se měli scházet," vysvětlila.

Například jí vadí, že Klaus nedbá rozhodnutí parlamentu, který schválil lisabonskou smlouvu, a s podpisem dokumentu otálí. Hybášková ve volbách obhajovala křeslo za Evropskou demokratickou stranu, ale úspěch neměla.

Evropské volby vyhrála předminulý víkend ODS. Češi si zvolili 22 europoslanců, což je o dva méně než před pěti lety.

Autor:

Antikoliková lahev MAM zdarma! Zapojte se do testování a podělte se o zkušenosti
Antikoliková lahev MAM zdarma! Zapojte se do testování a podělte se o zkušenosti

Vyzkoušejte novinku od MAM antikolikovou lahev, která díky své konstrukci snižuje výskyt koliky a podělte se o své zkušenosti s našimi čtenáři. Jak...