Sobota 14. prosince 2019svátek má Lýdie 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN
18. června 2009 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Klaus přijal končící europoslance. Hybášková nedorazila

Prezident Klaus dnes přijal odcházející europoslance | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Klaus dnes přijal odcházející europoslance | foto: ČTK

PRAHA Prezident Václav Klaus se dnes setkal s několika českými europoslanci, kteří končí v Evropském parlamentu. Ne všichni z těch, kteří už v novém europarlamentu nebudou, ale dnes na Pražský hrad dorazili. Chyběla například Jana Hybášková. Uvedla, že na Hradě byla už ve středu, a to na demonstraci namířené právě proti Klausově politice.

Za prezidentem naopak přišli třeba jeho někdejší straničtí kolegové Jaroslav Zvěřina, Nina Škottová a Petr Duchoň (všichni ODS) a komunista Daniel Strož. Na setkání byli také Jana Bobošíková (Suverenita) a Vladimír Železný (Libertas.cz), kteří jsou stejně jako Klaus odpůrci lisabonské smlouvy.

Prezident přítomným po pozdravu řekl, že odhadoval, že někteří europoslanci nepřijdou. Jeho mluvčí Radim Ochvat tisku sdělil, že smyslem schůzky s europoslanci byla debata o jejich práci a poděkování za ni.

Kromě Hybáškové chyběli Věra Flasarová (KSČM) a Josef Zieleniec, který se s Klausem názorově rozešel již před lety, a to nejen v pohledu na evropskou integraci. Hybášková prohlásila, že se s hlavou státu scházet nepotřebuje." Nevidím důvod, proč bychom se měli scházet," vysvětlila.

Například jí vadí, že Klaus nedbá rozhodnutí parlamentu, který schválil lisabonskou smlouvu, a s podpisem dokumentu otálí. Hybášková ve volbách obhajovala křeslo za Evropskou demokratickou stranu, ale úspěch neměla.

Evropské volby vyhrála předminulý víkend ODS. Češi si zvolili 22 europoslanců, což je o dva méně než před pěti lety.

ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky
TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky

Ať už budete chystat balíček pro sestru, kamarádku, maminku, babičku… anebo přemýšlet, jaká kosmetika by se vám hodila, v rozhodování pomohou názory žen, které ji vyzkoušely.