Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Klaus přijel za Zemanem

Česko

Na Vysočině se oba politici shodli, že činnost člověka neovlivňuje oteplování

PRAHA Prezident Václav Klaus včera odpoledne navštívil bývalého premiéra Miloše Zemana na Vysočině. Při hodinu a půl dlouhém setkání hovořili podle dostupných informací například o problematice globálního oteplování, sdělil Zeman. Klausovi prý dal za pravdu v jeho názoru, že činnost člověka zřejmě nemá na globální oteplování vliv. Otázku na další témata rozhovoru však Zeman nechal bez odpovědi. Klaus, kterého čeká počátkem příštího roku prezidentská volba, dorazil za svým někdejším soupeřem při výběru hlavy státu před 17. hodinou.

Zatímco Klaus se bude o prezidentský post znovu ucházet, Zeman o sobě prohlašuje, že je v politickém důchodu. Vystoupil i ze sociální demokracie, kde byl dlouholetým předsedou. Letos v březnu tak vyvrcholily jeho spory se současným šéfem sociálních demokratů Jiřím Paroubkem. Zeman nynějšího stranického lídra obvinil, že stojí za trestním oznámením, jež na něj podal Jaroslav Novák, přezdívaný Večerníček. Důvodem je nevýhodná smlouva, kterou v roce 1997 uzavřela ČSSD s advokátem Zdeňkem Altnerem.

Včerejšímu setkání s Klausem byl přítomen i dlouholetý Zemanův spolupracovník Miroslav Šlouf.

Prezident se k otázkám globálního oteplování často vyjadřuje. Nyní chce své názory prezentovat na půdě OSN, za což ho kritizovali například vicepremiér a ministr životního prostředí Martin Bursík (Strana zelených) či šéf ČSSD Jiří Paroubek. Obávají se, že Klausovy názory budou vykládány jako oficiální postoje Česka.

Autor:

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...