Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klaus spekuluje: Nejsem si jist Johnovou demisí

Česko

  11:44aktualizováno  12:12
PRAHA - Prezident Václav Klaus si není jist tím, zda je vicepremiér Radek John definitivně rozhodnut podat demisi. Klaus to řekl novinářům. Věří, že je stále možné fungovat na základě minulých voleb.

Václav Klaus foto: ČTK

Voliči podle něho předčasné volby nechtějí a on jako prezident je nevyvolává. "Nejsem si jistý, zda demise nastane. Mně se ve středu zdálo, že nastane. Proto jsem pana Johna přijal na Hradě, ale jak vidím, se nic neděje, tak možná, že budou ještě nějaká překvapení, " řekl Klaus novinářům při příchodu na pražský veletrh Svět knihy.

K tématu

Johna ve středu přijal poté, co vicepremiér a předseda nejmenší vládní strany Věci veřejné oznámil úmysl opustit kabinet. John tak reagoval na nesouhlas premiéra Petra Nečase (ODS) s personálním složením týmu spolupracovníků na nově vznikajícím protikorupčním úřadu.

Oficiálně ale John demisi zatím nepodal, ač ji už ve středu připravil a podepsal. Nečas má totiž po čtvrteční operaci oka omezený program, a John mu tak dokument pro prezidenta Klause bude moci předat zřejmě až v úterý.

Klaus: Nebudu nahrávku komentovat
Prezident se také odmítl vyjádřit k nahrávce VV, která unikla na internet. "Není důvod komentovat silácké výroky z uzavřeného jednání," reagoval Klaus na zveřejnění nahrávky VV. Jeho vztah k Bártovi je prý démonizován.

Vít Bárta na nahrávce z březnového jednání VV, která unikla na internet, o Klausovi říká, že zničil exprimátora Praha Pavla Béma a "další lidi". Prezidenta označil za sebestředného člověka, který udělá, co mu řekne. "Dveře mám otevřený kdykoliv k němu. A když mu řeknu, že má něco tohle, tak on to udělá, protože za tím vidí nějaký svůj efekt."

Kromě Václava Klause na nahrávce Vít Bárta, Kateřina Klasnová, poslanec Viktor Paggio, dnes již vyloučení poslanec VV Jaroslav Škárka nebo šéfka poslaneckého klubu Kristýna Kočí diskutují o volbě stranického předsedy, nynějším šéfovi VV Radku Johnovi nebo financích strany.

Prezident zničil Pavla Béma. VV o Klausovi a volbě stranického předsedy.

Spojíme se s jinými stranami, elegantně zakryjeme, že nemáme osobnosti. VV o taktice před krajskými volbami.

Babák čaruje. VV o stranických financích.

Máme pozvání do Washingtonu k Obamovi a do Moskvy k Putinovi. VV o Temelínu a českém průmyslu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat