Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klaus zničil Béma, říká na nahrávce Bárta

Česko

  11:39
PRAHA - Věci veřejné mají další problém. Na veřejnost unikla jejich druhá nahrávka, tentokrát z březnové stranické schůzky. Vedení strany na záznamu řeší volbu předsedy, financování strany nebo vztah Bárta – Klaus.

Vít Bárta krátce po rezignaci foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

Na nahrávce mluví Vít Bárta, Kateřina Klasnová, poslanec Viktor Paggio, dnes již vyloučení poslanec VV Jaroslav Škárka a šéfka poslaneckého klubu Kristýna Kočí. Server Lidovky.cz vybral nejzajímavější pasáže z původně soukromé diskuze VV.

O Václavu Klausovi
Bárta: Já mám zprávy o tom prezidentovi, fakt jako... prezident zničil Pavla Béma, prezident zničil spoustu lidí, kteří tu byli. Tomu prezidentovi nejde naskakovat na všechno.

Psali jsme

Bárta: On je prostě jako sebestřednej, prostě jako... A on řekne, tak přijeďte na Hrad a odvyprávějte mi, jaký je to na K9. Já zavolám a on řekne, tak přijeďte, okamžitě, jak vám skončí schůzka… Dveře mám otevřený kdykoliv k němu, to jo. A když mu řeknu, že má něco todle, tak on to udělá, protože za tím vidí nějaký svůj efekt.

O volbě nového předsedy VV
Bárta: Sešel jsem se s Karolínou (Peake, pozn. red.) a Radkem (Johnem, pozn. red.) s tím, že jsme se dohodli na tom, že Radek a Karolína to zvednou proti sobě a podle průzkumů, které jsem nechal udělat, to vychází tak, že to Radek pukne. Jako úplně.

Škárka: Já si myslím, že by Vítek ten duel (s Johnem, pozn. red.) vyhrál a to z toho prostýho důvodu, že všichni ví, že to vedeš. Všichni ví, Radek, že když tam bude kdokoli z nás...

Kočí: ...Budeme za šašky.

Škárka: Prostě na někoho mávneš na svýho předsedu - tak hele pojď sem - tak to vnímají novináři, partneři, tak to vnímají všichni. Pojďme zlegalizovat teda ten stav, který je. Bude to čitelný, získáme zpátky voliče, kteří budou vědět, kdo jsme, jaký jsme a je to.

Kočí: Přestaneme lhát.

Klasnová: Hele, Vítku, splnila by se ti tvá skrytá přání (kdyby se stal předsedou VV, pozn. red.). Konečně by ses moh přihlásit ke svýmu projektu, který si už roky šušníš, hýčkáš.

Kočí: Byl by to konec schizofrenie pro všechny.

Klasnová: Neřekla bych úplný konec, ale výrazně by to pomohlo.

Kočí: Pro spoustu věcí by to bylo vyjasnění.

Bárta: To se musí najít role pro Radka.

Kočí: Musí, to se ale najde.

Piaggio: Moudrý otec zakladatel, co nás někam dovedl, posunul dál. Až chytí první velkou rybu, tak předseda nový poklekne a Radek John mu přinese tu hlavu.

Bártu: Co byste říkali, kdybychom udělali z Radka rovnou čestnýho předsedu?

Kočí: Jó, Radek bude čestnej.

Klasnová: Jak rovnou? To je takový divný po dvou letech.

Bárta: Když nebude předsedou, tak bude čestným předsedou.

Klasnová: Ale po dvou letech je to divný.

Kočí: Není. Radek nás dostal do Sněmovny. V takovém počtu neznámou stranu. To je otec budovatel.

Bárta: Nemáte pocit, že já tu stranu povedu trošku jinam, než kam ji Radek vyzdvihl?

Kočí: Konečně budeme čitelní!

Klasnová: Nemáme už ty lidi. Ty, co nás volili, co nás volili kvůli Radkovi, těch jedenáct procent, tak už je nemáme. Náš reálný výsledek je šest sedm procent.

Dobeš: Budeme kosit ODS. Ty proti Nečasovi se velmi výrazně vymezíš.

Paggio: Posune nás to víc doprava. Budeme zase středopravá strana, jak jsme si původně řekli v Mikulově. Ty se domluvíš s Kalouskem a půjdeme, sežereme odéesku, roztrhneme je na dvě půlky.O Johnovi
Bárta: Z mého pohledu je to tak, že dokud jsme bojovali o policejního prezidenta, tak ten Radek na špičce těch událostí byl a bylo to v pohodě. Já mám pocit, že všechny vánoční K9 s výjimkou jedný mý posraný schůzky s prezidentem, a to se pořád ta linka - John - Havel, což teda mimochodem je pravda, velmi dobře teď funguje a i ve vztahu k Zeleným a k volbách v Praze se z toho rýsuje zajímavá podpora a je to něco, kam já nesmím, kam musí Radek, a naopak já to jako vyvažuju nahoru. A můžeme mít oba dva ty prezidenty.

Klasnová: Já myslím, že to tam stoprocentně je, protože tam je to v podstatě na dva roky, takže nad tím musíme uvažovat. To, co říká Viki, je důležitý. To, že ty krajský volby asi nedopadnou úplně ideálně, tak to si přiznejme, i když já jsem velmi zvědavá, jak to dopadne. Může se stát, to po těch vobách půjde celý úplně do prdele a už se to nestačí zvednout. Takžee jestli takhle uvažujeme, tak je to zbytečné.

Paggio: My do těch krajskejch voleb potřebujeme náboj. Radek je dneska v útlumu.

Kočí: Je prázdnej.

Paggio: Rezignovanej, prázdnej.O taktice před krajskými volbami
Bárta: Víte co je legrace? Já vám řeknu informaci. Já mluvím s Nečasem i s Kalouskem, a oni oba dva jsou čím dál víc vyčerpaný těma řečma, co se vedou. V zásadě jedinou stabilitou, kterou maj, paradoxně jsme nakonec my. A v zásadě, kdyby my jsme nechtěli prohrát krajský volby, tak to taky můžeme udělat tak, že v půlce krajů uděláme společnou kandidátku, my to můžeme udělat na třetiny, v jedné třetině společnou kandidátku se socanama, v jedné s odeeskou a v jedné…

Paggio: Jako společnou kandidátku?

Bárta: Minimálně ve dvou krajích mám s Gazdíkem a Kalouskem domluvenou společnou kandidátku. Když budeme chtít.

Klasnová: Jako Topka je hodně dobrá, protože oni v tom komunálu jsou docela silný. Takže já bych to spojení kandidátek viděla ideálně, jak bysme elegantně schovali, že je nemáme skoro žádnou osobnost.

Viktor Paggio

O financování strany
Kočí: Základní věc. Do konce měsíce musíme předložit vyúčtování strany do Poslanecké sněmovny. Máme to nějak vyřešený?

Bárta: Máme to vyřešený.

Někdo z pozadí: Babák čaruje.

Kočí: No jestli Babák čaruje tak, jak se vypráví, že přinese v pytli půl milionu a zadá vložit na účet Věcí Veřejných, tak prosím, tak ať to nečaruje, protože to tedy (nahrávce nejde rozumět)

Bárta: Tomu nevěřím.

Kočí: Prej přines půl milionu v pytli a vložil na účet VV, Můžeš prosím tuto informaci ověřit?

Klasnová: To je přesně ta hranice…

Kočí: Ano. Teďka, když jsme viděli, co dělá FAÚ. Tak asi není pro Kalouska a jeho finanční úředníky problém se podívat, kde nechal Babák půl milionu v hotovosti.

Paggio: To se s náma vždycky spojí Vondra, abychom pomluvili FAÚ.

Bárta: Na FAÚ už máme naše lidi. Jiná věc je to, že samozřejmě teďka sháníme sponzory a Babák provádí krizovej management a to není prdel. Protože některý věci se tam prostě musely naskládat narychlo, za cenu toho, že se jakoby platěj závazky v tomhle roce. To co je dobrý do Poslanecký sněmovny, je loňskej rok, a ten je úplně v pohodě, protože ty faktury se splácej až trenhle rok.

Kočí: Tak to jsem chtěla slyšet, dobrý.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat