Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kličko nahání Hayeho: Pojď si se mnou zaboxovat

Česko

Nejlepší boxer současnosti Vladimir Kličko rozehrál hru, kterou od něj nikdo nečekal. Ukrajinský šampion organizací WBO a IBF veřejně vyzval mistra světa organizace WBA Davida Hayeho na sjednocující zápas o pozici světové jedničky.

PRAHA Výzva, kterou by fanoušci a odborníci spíše čekali od výřečného britského boxera, zazněla prostřednictvím nahrávky z úst nejlepšího současného boxera těžké váhy Vladimira Klička. „V zájmu všech fanoušků tě vyzývám, aby jsi se se mnou utkal. Nemůžeš přede mnou pořád utíkat,“ překvapil ostrostí svých slov třiatřicetiletý šampion IBF a WBO.

Dají se brát jeho slova vážně, nebo je to jen zastírací manévr? „Myslím, že chce zvednout cenu případného duelu, ale nakonec k němu stejně nedojde,“ řekl LN Ondřej Pála, nejlepší český boxer v těžké váze. Jiný pohled má na Ukrajincovo gesto nejúspěšnější český profesionál Lukáš Konečný. „Je to od něj skvělý tah, který se musí brát vážně. Vybral si skvělou chvíli. Haye se teď z toho zápasu bude těžko vykecávat.“

Ať už silná slova vyvolají jakoukoliv dohru, fanoušci profiboxu mají o čem mluvit. Kličkovu výzvu si na serveru YouTube prohlédlo za prvních 24 hodin přes čtvrt milionu uživatelů.

Musí se zachovat jako chlap A bude velmi zajímavé sledovat, s čím přijde jindy výřečný David Haye. „Nic domluveného nemá a týden po posledním duelu ani mít nemůže. Pokud se k tomu nepostaví jako chlap, může hodně ztratit,“ nezávidí Konečný současnou pozici britskému boxerovi. „Ale je dobře, že k tomu došlo,“ doplňuje český bijec.

As jeho slovy souhlasí i další odborníci i fanoušci. Vladimir Kličko i David Haye obhajovali své tituly dva týdny po sobě.

Na Hayeho bude sice čekat povinná obhajoba pásu šampiona WBA proti vítězi duelu Ruslan Čagajev - Kali Meehan, jenže ten se uskuteční až 22. května.

„Chci dostat šanci na odvetu s Vladimirem,“ naznačil Čagajev, kterého Kličko loni porazil. Pokud by vše šlo podle přání fanoušků i odborníků, možná by se dočkal reprízy souboje dřív, než čekal. To za předpokladu, že by Haye výzvu mladšího z bratří Kličků přijal a očekávaný zápas o absolutního šampiona by prohrál. Potom by Čagajev šel rovnou proti Kličkovi.

Jestli se boxerský hit uskuteční, nezávisí jen na chuti obou špičkových boxerů. „Podle mě ani jedna strana ten zápas moc nechce,“ tvrdí Pála o náladě v zákulisí.

Navíc o zápas s Vladimirem Kličkem stojí Alexander Povětkin, podle mnohých korunní princ těžké váhy. Jako jednička žebříčku organizace IBF má právo Vladimira vyzvat, načež ji musí šampion přijmout, jinak by o pás přišel. Některá média tvrdí, že Povětkin zápas s mladším Kličkem za určité odstupné odloží právě kvůli duelu Klička proti Hayemu. Asi i on chce vidět zápas, který by v boxerském světě neměl konkurenci.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?