Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kličko poslal rivala k lékařům

Česko

Ukrajinský boxer při obhajobě titulů tří organizací knokautoval Nigerijce Petera

FRANKFURT/PRAHA Ukrajinský profesionální boxer Vladimir Kličko obhájil mistrovský titul organizací WBO, IBF a IBO v těžké váze. Nigerijce Samuela Petera v sobotu před 43 tisíci diváků na fotbalovém stadionu ve Frankfurtu knokautoval v desátém kole.

„Samuel Peter je velmi agresivní boxer. Mám před ním velký respekt, bojoval do posledního úderu. A že jich dostal,“ řekl vítěz hned po zápase v ringu. „Už od druhého kola ale bylo jasné, že jeho plán nefunguje,“ dodal staronový šampion.

Čtyřiatřicetiletý Kličko s Peterem už jednou boxoval: před pěti lety ho v New Jersey porazil na body, i když se v průběhu zápasu ocitl třikrát na zemi. Jeho nigerijský soupeř však poté několikrát prohlásil, že prohrál nezaslouženě. Předloni pak nad Peterem zvítězil i Vladimirův starší bratr Vitalij Kličko a připravil ho o titul organizace WBC.

Favorizovaný Kličko začal záhy využívat výhody delších paží a několikrát úspěšně zaútočil. Třicetiletý protivník ho dlouho nedokázal zasáhnout, spoustu času zato oba boxeři strávili zaklesnutí do sebe, takže ringový rozhodčí měl práci a obecenstvo důvod k pískotu.

Převaha o 13 centimetrů vyššího Ukrajince však byla zřejmá. Sehnutý Peter se na něj věšel čím dál častěji, ale při otevřeném boji inkasoval další rány. V desátém kole se pak už vyčerpaný Nigerijec nedokázal bránit a po sérii Kličkových úderů skončil na zemi. Po utkání musel Peter na vyšetření do nemocnice. Manažer Ivajlo Gocev uznal, že jeho svěřenec prohrál s nejlepší těžkou váhou současnosti. „Kličko jen potvrdil, že je nejlepší. Je nesmírně těžké nad ním vyhrát,“ prohlásil Gocev. „Samuel se už cítí dobře, dokonce už zase vtipkuje. Ale pro jistotu teď nějaký čas stráví pod lékařským dohledem.“

Kličko odboxoval v profiringu 58. zápas. Prohrál jen třikrát, naposledy před šesti lety s Američanem Lamonem Brewsterem. Podevětačtyřicáté zvítězil před limitem.

Další zápas by chtěl absolvovat na začátku listopadu, soupeře však ještě nemá. Jeho bratr Vitalij se 16. října utká s Američanem Shannonem Briggsem.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...