Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Klinika láká sestry: plastická operace zdarma

Česko

PRAHA Zdravotnická zařízení bojují o sestry, jak jen se dá. Aby si udržela kvalitní zdravotníky, nabízejí jim zvýhodněné ubytování, zakládají firemní školky.

A jedna soukromá klinika už jim nabízí i operace zdarma. Nárok na operaci získává zaměstnanec, který s firmou uzavře smlouvu na tři roky. Pokud z kliniky odejde dřív, bude muset operaci zpětně zaplatit.

Jako první o svérázném lákadlu pro české sestry informoval americký deník New York Times. „Hlavním důvodem byla velká poptávka ze strany zaměstnanců projít zákrokem u nás,“ potvrzuje jejich informaci provozní ředitel pražské kliniky Iscare Jiří Schweitzer. Nabídky už využilo deset sester, devět z nich si nechalo udělat plastickou operaci, jedna podstoupila zákrok v jiném oboru.

Mluvčí České asociace sester Irena Pejznochová v tom nevidí problém. „Netvrdíme, že nabízet plastické operace je nejšťastnější, ale je to rozhodnutí toho zaměstnavatele, na které má nárok. Nedá se proti tomu nic namítat,“ říká.

Také některé velké nemocnice nabízejí zaměstnancům vylepšené služby. Nejde přímo o operace, ale třeba o slevu z platby za nadstandardní jednolůžkový pokoj.

Více čtěte na straně 4

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!