Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Klokani ničí sami sebe

Česko

TIME OUT LN

Bohemians 1905 a Bohemians Praha si dřív lidé blíž neznalí poměrů v českém fotbale pletli. Od nové sezony jim to půjde ještě snadněji. Zmizel totiž nejvýraznější prvek, jaký odlišoval vršovické „Klokany“, kteří si do názvu napsali rok vzniku od střížkovského subjektu působícího nyní až ve třetí lize. Tím je počet fanoušků. Sobotnímu vítězství Bohemians 1905 nad Slováckem přihlíželo 2677 diváků. Tým, který návštěvnické statistiky vždy vylepšoval, je sráží dolů.

Na stadion v Edenu milovníci zelenobílých barev odmítají chodit, protože se nesmířili se stěhováním z po generace zabydleného Ďolíčku. Je otázka, jestli jejich bojkot na tom něco změní... Chybu ale nedělají jen oni. Kdo už v deštivém dni vyrazil o dvě stanice tramvají dál a nechtěl sedět za brankami, zaplatil za lístek 250 korun. To nevypadá jako poděkování, spíš jako vzkaz: příště nechoďte ani vy. Vždyť víc se o víkendu platilo jen za nejlepší místa na Letné při zápase s Baníkem.

Bohemians jako tradiční klub, který nezničil před pěti lety ani bankrot, teď sám sebe dusí. Je to smutný pohled.

***

3 SPORTOVNÍ VRCHOLY TÝDNE 1Poslední test před kvalifikací STŘEDA Od konce loňského roku trenér Michal Bílek hledal co nejlepší složení fotbalové reprezentace, před začátkem kvalifikace Eura 2012 mu zbývá poslední pokus. V přátelském utkání se jeho výběr postaví Lotyšsku. Cestu na evropský šampionát zahájí o čtyři týdny později proti Litvě. 2Začíná anglická fotbalová liga OD SOBOTY Pro nejsledovanější fotbalovou soutěž na světě končí prázdniny. I čeští fanoušci jsou zvědavi, jak se v Premier League povede Petru Čechovi v bráně Chelsea, nebo jak důležitý bude Tomáš Rosický pro Arsenal. Právě utkání jeho týmu s Liverpoolem je jasný tahák úvodního kola. 3Svátek na okruhu v Brně OD PÁTKU Hlavní motoristická akce na českém území tradičně přitahuje desetitisíce fanoušků a letošní Velká cena České republiky nebude výjimkou. Nejsledovanější kategorií mezi silničními motocyklisty bude určitě Moto GP, na jejíž start se postaví již uzdravený obhájce titulu Valentin Rossi.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!