Pondělí 12. dubna 2021svátek má Julius 10 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hrdlička: Svobodu za jeho útoky zažaluji. Poškodil mě

Pražský podnikatel Tomáš Hrdlička | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražský podnikatel Tomáš Hrdlička | foto: MF DNES - Lukáš Bíba

PRAHA Bývalého radního za Prahu 10 a vlivného člena pražské ODS Tomáše Hrdličku rozzlobil výrok bývalého primátora Bohuslava Svobody (ODS). Ten v rozhovoru pro sobotní LN řekl, že se Hrdlička spolu s lobbistou Ivo Rittigem sešel s nejmenovaným vrcholným představitelem pražské TOP 09. "Předpokládám, že se i ti ostatní pánové připojí k mojí žalobě na ochranu osobnosti," uvedl Hrdlička pro server Lidovky.cz.

DĚNÍ NA PRAŽSKÉ RADNICI POD LUPOU:

Bývalému radnímu z Prahy 10 došla podle jeho slov trpělivost."Tento poslední lživý útok mě opravdu poškodil. Samostatně by asi tento výrok nezpůsobil to, co způsobil, ale v poslední době se jedná o celou sérii lživých útoků a urážek," tvrdí Hrdlička.

TOP 09 se k Hrdličkovi nemá

Nařčení ze schůzky s Hrdličkou a Rittigem se brání celé vedení pražské TOP 09. "S těmi pány se neznám a ani nikdy znát nebudu. Nesešel jsem se s nimi," uvedl pro server Lidovky.cz radní pověřený pravomocemi primátora Tomáš Hudeček (TOP 09).

Podobně se vyjádřil také šéf zastupitelského klubu topky v hlavním městě Jiří Vávra (VÍCE ČTĚTE ZDE). Ten v rozhovoru pro server Lidovky.cz podotkl, že Svoboda míří svým výrokem na Františka Laudáta, bývalého člena ODS, nyní poslance za TOP 09.

Laudát: 'Na čtvrtek mám alibi'

Laudáta spekulace o jeho možné schůzce s Rittigem a Hrdličkou rozesmála. "S panem Rittigem jsem se v životě fyzicky nesetkal. Je možné, že byl na nějaké akci, kde jsem byl náhodou i já, ale nikdy jsem s ním nemluvil," popírá schůzku poslanec.

VYJÁDŘENÍ TOMÁŠE HRDLIČKY:

"Já už na lživé a urážlivé výroky Bohuslava Svobody neříkám vůbec nic. Předpokládám, že se jmenovaní pánové připojí k mojí žalobě na ochranu osobnosti. Neboť tento poslední lživý útok mě opravdu poškodil. Samostatně by asi nezpůsobil to, co způsobil, ale v poslední době se jedná o celou sérii lživých výroků a urážek."  

"Tomáše Hrdličku samozřejmě znám ještě z dob, kdy jsem působil v ODS. Když jsem však stranu opouštěl, nerozešli jsme se v dobrém, takže nevidím důvod, proč bych se s ním měl scházet," řekl Laudát serveru Lidovky.cz.

"Ve čtvrtek, kdy měla podle Svobody schůzka proběhnout, jsem připravoval kolegyni Langšádlovou na Události komentáře v České televizi a do té doby jsem byl ve sněmovně, takže mám alibi. Myslím že můžu s jistotou tvrdit, že nikdo z vedení pražské TOP 09 se s těmi pány nesetkal," tvrdil Laudát. 

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Umírají mladší lidé a my s tím nemůžeme nic dělat, říká šéf KARIM o covidu

Jan Beneš, přednosta kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V plzeňské fakultní nemocnici prudce stoupá počet hospitalizovaných s covidem-19. Zatímco v podzimní vlně šlo o...

Tudy ne, přátelé! Příběh dvou turbínových lokomotiv Škoda byl plný řevu a ohně

Turbínová lokomotiva Škoda typ 1 TLo (označení lokomotivní řady ČSD podle... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lokomotivy se spalovací turbínou se v padesátých letech zdály být docela dobrý nápad. I v plzeňské Škodovce jeden typ...