Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Knapková ani Synek nezaváhali

Česko

MNICHOV Tři prvenství vybojovali včera čeští veslaři v úvodních rozjížďkách na mistrovství světa v Oberschleissheimu u Mnichova. Z vítězství se radovala čtyřka bez kormidelníka: Karel Neffe, Milan Bruncvík, Jan Gruber, Michal Horváth, která si tak zajistila přímý postup do semifinále. Podobně se dařilo i skifařům Ondřeji Synkovi a Miroslavě Knapkové, které však díky vysokému počtu přihlášených čekají čtvrtfinálové jízdy.

Čtyřka bez kormidelníka porazila o téměř vteřinu australskou loď a další závodní představení ji tak čeká až ve čtvrtek. Synek i Knapková, kteří zatím nenarazili na žádné medailové aspiranty, podstoupí další boje v úterý.

Přímý postup do čtvrtfinále si vybojoval i dvojskif Václav Chalupa, Milan Doleček, který byl druhý. Až v průběhu sezony složená posádka nestačila na Brity Matthewa Wellse a Stephena Rowbothama.

„S úvodním jsme spokojeni. Hlavně čtyřka bez kormidelníka podala výborný výkon a dosáhla velmi dobrého času,“ řekl reprezentační šéftrenér Přemysl Panuška.

Dalším českým lodím se tolik nedařilo. Nejblíže postupu byl ženský dvojskif Jitka Antošová, Gabriela Vařeková. Dvojnásobné mistryně světa v kategorii juniorek a do třiadvaceti let obsadily třetí místo, když od druhých novozélandských olympijských vítězek Georgie a Caroline Evers-Swindellových je dělilo jen půl vteřiny.

Dvojka bez kormidelníka Jan Schindler, Jakub Makovička byla až pátá a musí do oprav. „Jízda jim nevyšla a hodně těžké to budou mít i v opravách. Všem se ale dařit nemůže,“ dodal Panuška.

Zbývající čeští veslaři se představí poprvé v pondělí.

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...