Pátek 25. září 2020svátek má Zlata 16 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kočí si půjčila od Bárty na kabelky, říká John

Kandidáti za stranu Věci veřejné čekají na výsledky voleb do Poslanecké sněmovny | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kandidáti za stranu Věci veřejné čekají na výsledky voleb do Poslanecké sněmovny | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA I Kristýna Kočí (VV) si peníze od ministra dopravy Víta Bárty (VV) půjčila, prý na kabelky. Prohlásil to předseda Věcí veřejných Radek John po odpoledním jednání v Bártově bytě.Podle Kočí se nejednalo o půjčku ale o půlmilionový úplatek za loajalitu Bártovi. Bárta jí prý peníze vložil do desek, když se připravovala na jednání K9. Kočí řekla, že dala peníze hned do notářské úschovy. Podobně jako bývalý výkonný místopředseda VV Jaroslav Škárka podala trestní oznámení. Ráno se navíc sešla s premiérem Petrem Nečasem (ODS).

K tématu

Podle Johna si ale Kočí peníze půjčila, prý na kabelky. Řekla si o ně skoro ve stejný den jako Škárka, prý to byla cílená provokace ve smyslu 'řekneme si o půjčku a pak z toho uděláme úplatek'.

V případě Škárky šlo o 173 000 korun, u Kočí o půl milionu. Kočí tvrdí, že o půjčku nešlo. Škárka podotkl, že Bárta nestanovil termín splacení ani žádný úrok.

Kočí si na módu potrpí

O tom, jaké má Kristýna Kočí ráda kabelky, promluvila i pro Lidové noviny. Kabelka – Coccinelle "Mám raději jednu kvalitní tašku, která mi vydrží. Tahle taška je úžasně velká, vejde se mi tam všechno. Vyšla mě asi na 6500 korun. Doma mám i jednu od Louise Vuittona, ale tu bych si nikdy sama nekoupila, dostala jsem ji jako dárek," řekla před časem pro LN Kočí. 

Kvůli stranické krizi lidé blízcí Vítu Bártovi proto celý den jednali v jeho bytě. "Současné vedení má podporu minimálně osmnácti lidí," řekl po jednání v bytě Víta Bárty předseda VV Radek John. "Osmnáct poslanců nechce zradit voliče," zdůraznil.


Rozštěpení strany se odrazilo i na tom, že se nebyla schopná dohodnout, kde se sejde na jednání poslaneckého klubu. Na 18. hodinu proto John svolal poslance na pražský Smíchov do sídla strany, Kočí je zase svolala do sněmovny. Poslanci nakonec dorazili do Parlamentu, krátce po šesté jich ale velká část v čele s Johnem jednání opustila. Ve sněmovně tak zůstali jen Kristýna Kočí, Jaroslav Škárka, Stanislav Huml a Jana Suchá.

Čtěte také


Škárka byl z poslaneckého klubu vyloučen již dříve, Humla a Kočí stihl stejný osud ve čtvrtek večer.

Škárka prohlásil, že za mlčení o financování Věcí veřejných dostával od ministra Bárty zaplaceno. Později ale své tvrzení odvolal, aby ho vzápětí znovu potvrdil. Věci veřejné ho tento týden vyloučily ze strany. Ve sněmovně chce ale Škárka zůstat.

VŠE O AFÉŘE ŠKÁRKA

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Tragédii přihlíželo velké množství svědků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Tragédii přihlíželo velké množství svědků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Tragédii přihlíželo velké množství svědků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!