29. května 2012 21:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kocourkovo obvinění trvá. Stížnost jeho advokátů žalobce zamítl

Exministr průmyslu Martin Kocourek (ODS)  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Exministr průmyslu Martin Kocourek (ODS) | foto: ČTK

PRAHA První pokus prokázat, že jeho obvinění je „účelové“, exministru průmyslu a obchodu Martinu Kocourkovi nevyšlo. Dozorující státní zástupce jeho stížnost proti usnesení o zahájení trestního stíhání zamítl. Serveru Lidovky.cz to potvrdil policejní prezident Petr Lessy.

„Žádost byla zamítnuta. Pro mě je to důkaz toho, že trestní řízení je vedeno zákonně,“ říká Lessy.

Stížnost podal exministr Kocourek prostřednictvím svého právního zástupce Petra Balcara. Advokát podobný postup prý očekával. „Státní zástupci nepřijímají nikdy zásadně nic, jsou přece nejchytřejší,“ řekl Balcar serveru Lidovky.cz.

ČTĚTE VÍCE:

Zároveň ale dodal, že nechápe, proč policie případ jeho klienta šetří. „Jako advokát jsem v praxi podával desítky trestních oznámeních v podobných záležitostech a vždy byl odkázán na civilní řízení. Nevím, proč je toto výjimka,“ zlobí se Balcar.

Policisté však trvají na tom, že v dané věci mají nabito. „Důkazy máme nejen z tiskové konference, kde se pan Kocourek k činu přiznal v přímém přenosu,“ tvrdí Lessy.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!