6. června 2017 11:29, aktualizováno  13:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tuhý: Kruliš v supersportu? Mediální kampaň, chlapeček v BMW i3 by také nevadil

Policejní prezident Tomáš Tuhý. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní prezident Tomáš Tuhý. | foto: Yan Renelt, MAFRA

PRAHA Policejní prezident Tomáš Tuhý stále důvěřuje jihomoravskému řediteli policie Leoši Tržilovi i přesto, že povolil jízdu hradního protokoláře Vladimíra Kruliše s policistou v supermoderním voze BMW i8. Podle Tuhého novináři rozjeli mediální kampaň. Zpochybňovat rozhodnutí Tržila prý nebude, dokud neskončí vyšetřování GIBSu.

„Jestli tady máme návštěvu prezidenta a někdo je její součástí a domlouvá program s policií, není to standardní vztah. Bylo to součástí návštěvy prezidenta a Kruliš byl součástí doprovodu,“ uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Tuhý tak hájí rozhodnutí ředitele jihomoravské policie, který povolil jízdu hradního protokoláře Vladimíra Kruliše policejním BMW i8.

Přestože se podle Tuhého se v rámci prezentace nejedná o nic neobvyklého a „rozehrála se kolem toho velká mediální kampaň.“

Policejní vůz BMW i8.
BMW i8 je sportovním vozem, který kombinuje přeplňovaný zážehový tříválec 1,5...

„Jestli v rámci Dnů policie v Letňanech bude na místě BMW i3 - které samozřejmě není taková štika jako i8 - a pokud přijde otec s malým dítětem a ten chlapeček se bude chtít do toho auta posadit a na výstavišti s ním policisté mimo službu udělají okruh, přece je za to nebudu trestat,“ dodal Tuhý.

Auta ujedou zhruba 160 kilometrů v zimním provozu a až 280 kilometrů v letním...

Policejní BMW i3

K nehodě policejního vozu BMW za čtyři miliony korun došlo na Brněnsku, vážně se při tom zranil policejní řidič a také zástupce šéfa protokolu Pražského hradu Vladimír Kruliš. Havárii v současnosti prošetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), stejně tak i to, kdo vůz opravdu řídil.

Policii poskytla vůz do dočasného užívání společnost BMW Group ČR, slavnostně ho předala ve středu 10. května. Policie ho měla zapůjčený na šest měsíců nebo do ujetí 20 tisíc kilometrů, podle toho, co nastane dřív.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!