Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Komentátor Haló novin naletěl recesi. Z vtipu stvořil důkazy o vlivu USA na Albertově

Záplava červenách karet pro Miloše Zemana. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záplava červenách karet pro Miloše Zemana. | foto:  David Neff, MAFRA

PRAHA Demonstraci proti Miloši Zemanovi, jejímž symbolem se staly červené karty, organizovali Američané. Slova, která zazněla v humoristickém rozhovoru, si komentátor komunistických Haló novin Jaroslav Kojzar vyložil jako přiznání o spolupráci s USA.

Zpovídaný Adam Vopička si v recesistickém rozhovoru dělá legraci, že za demonstrací 17. listopadu na Národní třídě stojí americká ambasáda. Ačkoli je ze zmiňovaného rozhovoru na webu G.cz patrné, že jde o žert, vykládá si ho komentátor Kojzar po svém a odpovědi Vopičky bere jako přiznání, že za akcí Červená pro prezidenta stojí právě USA.

Vopička o akci Červená karta...

„Já osobně jsem bojoval za češtinu, ale dohoda s Amíky zněla jasně. 120 USD za každou červenou kartu a 5000 USD za transparent s překladem,“ žertoval Vopička v rozhovoru. 

„Reportér se zeptal, zda si je vědom (Vopička, pozn. redakce), že se »nejednalo o demonstraci českého národa proti hlavě státu, nýbrž demonstraci organizovanou americkým velvyslanectvím?« Prý v první chvíli byl šokován a pak se s tím smířil,“ cituje Kojzar z rozhovoru s Vopičkou. „Dostal krabici z US Ambassy a začal jednat. Jde o krabici, v níž byly červené karty rozdávané později na demonstraci a která byla dokonce fotograficky zdokumentována,“ pokračuje Kojzar, aniž by byl přiznal, že v rozhovoru na G.cz jde o recesi. „Že přeháním? Stačí si opět nalistovat příslušné informace, které jsou dokonce přístupné komukoli,“ náráží na možnost přečíst si rozhovor na internetu.

Dolary za každou kartu

Ve svém kritickém textu tak Kojzar používá „fakta“ uvedená v rozhovoru s Adamem Vopičkou, kterého recesisté označují jako jednoho „z vyškolených zaměstnanců americké ambasády“.

„Na Národní jsem byl dopoledne, v jedenáct, když se tam ukazovaly ty červené...
Protestující s červenými kartami pískali a vyzývali Zemana k odstoupení z...
Protest proti prezidentovi Zemanovi.
Protestující na Národní třídě.

V rozhovoru Vopička mimo jiné také říká, že není náhoda, že bydlí 600 metrů od americké ambasády. „Začalo to brigádou u skartovačky v roce 2004, kdy jsem likvidoval schválená víza socdemáků a komunistů. Jsem rád, že se spolupráce s Američany neustále vyvíjí a já tak nesetrvávám na jednom místě,“ vtipkuje.

Komunistu Kojzara odpovědi Vopičky zjevně přesvědčily o jeho úzkém propojení s USA. „Přátelé mi říkají: Příprava na další barevnou revoluci. Jen nevím, který scénář naši američtí přátelé už promysleli. Zda ten nekrvavý ve stylu happeningů, anebo krvavý ve stylu „mejdan“. Jisté je, že se zřejmě máme na co těšit,“ varuje předlistopadový komentátor Rudého práva Kojzar.

„Chce to otevřenou mysl“

Server Lidovky.cz oslovil Vopičku s dotazem, co si o Kojzarově komentáři myslí. „Líbí se mi, jak jsou lidi zblblí a ve všem vidí levárnu. Na jednu stranu to chápu, na druhou stranu to chce trošku otevřenou mysl a věřit v sílu jedince a tomu, že ne vše musí být zaplacené,“ řekl serveru Lidovky.cz s tím, že demonstraci zorganizoval jeho kamarád Martin Přikryl. „Jak to bylo? Jsem skutečně zaplacen za to, abych tvrdil, že nejsem zaplacen za to, že jsem zaplacen za to, že zesměšňuji něco, za co jsem zaplacen, aby to vypadalo, že za to nejsem zaplacen?“ uvedl potom na svém Facebooku.

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...