Pondělí 25. ledna 2021svátek má Miloš 1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Komentátor Haló novin naletěl recesi. Z vtipu stvořil důkazy o vlivu USA na Albertově

Záplava červenách karet pro Miloše Zemana. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záplava červenách karet pro Miloše Zemana. | foto:  David Neff, MAFRA

PRAHA Demonstraci proti Miloši Zemanovi, jejímž symbolem se staly červené karty, organizovali Američané. Slova, která zazněla v humoristickém rozhovoru, si komentátor komunistických Haló novin Jaroslav Kojzar vyložil jako přiznání o spolupráci s USA.

Zpovídaný Adam Vopička si v recesistickém rozhovoru dělá legraci, že za demonstrací 17. listopadu na Národní třídě stojí americká ambasáda. Ačkoli je ze zmiňovaného rozhovoru na webu G.cz patrné, že jde o žert, vykládá si ho komentátor Kojzar po svém a odpovědi Vopičky bere jako přiznání, že za akcí Červená pro prezidenta stojí právě USA.

Vopička o akci Červená karta...

„Já osobně jsem bojoval za češtinu, ale dohoda s Amíky zněla jasně. 120 USD za každou červenou kartu a 5000 USD za transparent s překladem,“ žertoval Vopička v rozhovoru. 

„Reportér se zeptal, zda si je vědom (Vopička, pozn. redakce), že se »nejednalo o demonstraci českého národa proti hlavě státu, nýbrž demonstraci organizovanou americkým velvyslanectvím?« Prý v první chvíli byl šokován a pak se s tím smířil,“ cituje Kojzar z rozhovoru s Vopičkou. „Dostal krabici z US Ambassy a začal jednat. Jde o krabici, v níž byly červené karty rozdávané později na demonstraci a která byla dokonce fotograficky zdokumentována,“ pokračuje Kojzar, aniž by byl přiznal, že v rozhovoru na G.cz jde o recesi. „Že přeháním? Stačí si opět nalistovat příslušné informace, které jsou dokonce přístupné komukoli,“ náráží na možnost přečíst si rozhovor na internetu.

Dolary za každou kartu

Ve svém kritickém textu tak Kojzar používá „fakta“ uvedená v rozhovoru s Adamem Vopičkou, kterého recesisté označují jako jednoho „z vyškolených zaměstnanců americké ambasády“.

„Na Národní jsem byl dopoledne, v jedenáct, když se tam ukazovaly ty červené...
Protestující s červenými kartami pískali a vyzývali Zemana k odstoupení z...
Protest proti prezidentovi Zemanovi.
Protestující na Národní třídě.

V rozhovoru Vopička mimo jiné také říká, že není náhoda, že bydlí 600 metrů od americké ambasády. „Začalo to brigádou u skartovačky v roce 2004, kdy jsem likvidoval schválená víza socdemáků a komunistů. Jsem rád, že se spolupráce s Američany neustále vyvíjí a já tak nesetrvávám na jednom místě,“ vtipkuje.

Komunistu Kojzara odpovědi Vopičky zjevně přesvědčily o jeho úzkém propojení s USA. „Přátelé mi říkají: Příprava na další barevnou revoluci. Jen nevím, který scénář naši američtí přátelé už promysleli. Zda ten nekrvavý ve stylu happeningů, anebo krvavý ve stylu „mejdan“. Jisté je, že se zřejmě máme na co těšit,“ varuje předlistopadový komentátor Rudého práva Kojzar.

„Chce to otevřenou mysl“

Server Lidovky.cz oslovil Vopičku s dotazem, co si o Kojzarově komentáři myslí. „Líbí se mi, jak jsou lidi zblblí a ve všem vidí levárnu. Na jednu stranu to chápu, na druhou stranu to chce trošku otevřenou mysl a věřit v sílu jedince a tomu, že ne vše musí být zaplacené,“ řekl serveru Lidovky.cz s tím, že demonstraci zorganizoval jeho kamarád Martin Přikryl. „Jak to bylo? Jsem skutečně zaplacen za to, abych tvrdil, že nejsem zaplacen za to, že jsem zaplacen za to, že zesměšňuji něco, za co jsem zaplacen, aby to vypadalo, že za to nejsem zaplacen?“ uvedl potom na svém Facebooku.

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

Roman Berbr na mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

Pivovar Klášter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...