10. července 2018 8:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Komise přezkoumá diplomovou práci Malé o králících. I po její rezignaci

Praha, 9. července 2018. Tiskový brífink ministryně spravedlnosti, Taťána Malá. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Praha, 9. července 2018. Tiskový brífink ministryně spravedlnosti, Taťána Malá. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Brno Etická komise Mendelovy univerzity se bude zabývat první diplomovou prací Taťány Malé i přesto, že ministryně spravedlnosti podezřelá z plagiátorství ohlásila rezignaci. Bez ohledu na odchod Malé z ministerské funkce vznikne také externí právní analýza možného dalšího postupu školy, potvrdil v úterý mluvčí univerzity Filip Vrána.

Etická komise má na projednání záležitosti měsíc. Právní analýzu univerzita dostane v řádu týdnů.

Jedenáctičlenná etická komise, která řeší všechny podobné situace, by měla zjistit okolnosti a případnou míru pochybení. Právní analýza napoví, zda a jak může škola s časovým odstupem reagovat.

Malá novinářům v pondělí nejprve zdůrazňovala, že postupovala podle dobových pravidel a podle instrukcí a pod kontrolou vedoucího práce. Nesnažila se prý školu „obalamutit“, možná jen opomenula odkázat na zdroj. Nakonec ale ohlásila, že odstoupí, nechce prý čelit tlaku a poškozovat hnutí ANO ani vznikající vládu.

Na Mendelově univerzitě Malá zpracovala a s úspěchem obhájila diplomovou práci Mikroklimatické podmínky v chovu králíků. Odborníci vyjádřili pochybnosti o původnosti některých oddílů teoretické části. Podobné pochybnosti existují také u druhé diplomové práce, kterou Malá později obhájila na Fakultě práva Panevropské vysoké škole v Bratislavě.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz