14. července 2010 20:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Komise rozhodla: Práva v Plzni mohou opět udělovat titul JUDr.

Vysokoškolský diplom | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vysokoškolský diplom | foto: Shutterstock

PLZEŇ Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) může znovu udělovat titul doktora práv JUDr. Na svém červnovém zasedání o tom rozhodla akreditační komise (AK). Členové komise dospěli k názoru, že fakulta, kterou loni zasáhla aféra s takzvanými rychlostudenty a některými podivně udělenými tituly, udělala hodně práce pro nápravu.

"AK považuje Fakultu právnickou Západočeské univerzity v Plzni již za vnitřně konsolidovanou a konstatuje, že uskutečněné reformy vytvářejí velmi dobré předpoklady pro kvalitní uskutečňování akreditovaných činností a další rozvoj fakulty. S ohledem na tuto skutečnost AK souhlasí s konáním státních rigorózních zkoušek u magisterského studijního programu 'Právo a právní věda' a s udělováním titulu JUDr.," píše komise. Oficiálně bude zřejmě její rozhodnutí oznámeno ve čtvrtek, na kdy je svolána tisková konference fakulty a šéfky akreditační komise Vladimíry Dvořákové.

Komise bude fakultě věnovat pozornost i nadále
Zatím ale podle zprávy AK trvá omezení akreditace u doktorského studijního programu. Komise se prý "přiklání k názoru vedení fakulty, že vzhledem k množství studentů, kteří jsou v daném programu z dřívějších let, je třeba zajistit především jejich kvalitní dostudování s dostatkem časového prostoru pro působení školitelů".

Rigorózní zkoušky by podle ní měly být vykonávány především v těch oborech práva, v nichž působí na fakultě interní habilitovaní pracovníci s odpovídající odbornou a publikační činností. Komise také upozorňuje na to, že je nutné, aby v komisích byli zastoupeni docenti a profesoři z daných oborů. Uvedla rovněž, že bude vývoj na fakultě nadále věnovat pozornost.

ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.