Čtvrtek 28. ledna 2021svátek má Otýlie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Komise vybrala nového ředitele pražského magistrátu, bude jím Martin Kubelka

Sídlo pražského magistrátu – Škodův palác. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sídlo pražského magistrátu – Škodův palác. | foto: Foto Tomáš KristMAFRA

Praha Novým ředitelem pražského magistrátu bude dosavadní ředitel odboru evidence majetku Martin Kubelka. Z uchazečů jej vybrala výběrová komise a nastoupí od 1. prosince, informoval v tiskové zprávě mluvčí města Vít Hofman. Úřad, který zaměstnává zhruba 2300 úředníků, je bez ředitele od předloňského července, kdy minulá primátorka Adriana Krnáčová (ANO) odvolala tehdejší ředitelku Martinu Děvěrovou. Řízením úřadu je nyní pověřena zástupkyně ředitele Zdena Javornická.

Šlo o třetí výběrové řízení, které současné vedení města na obsazení pozice vypsalo, předchozí dvě skončila neúspěšně. Jmenování už podle tiskové zprávy potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), což je u této funkce nutné. O obsazení pozice rozhodla komise složená ze čtyř úředníků magistrátu, dvou zástupců každé z koaličních stran a dvou zástupců opozice.

„Věřím, že nový ředitel bude městu skvělým manažerem a nastaví efektivní pracovní postupy ve vztahu k městským částem i agendám magistrátu. Nelehké rozhodování ho bude čekat v oblasti správy rozpočtu města kvůli nesystémovým krokům vlády. Přeji mu hodně štěstí,“ uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Kubelka uvedl, že na magistrátu je třeba zajistit maximální transparentnost a otevřenost a nastavit způsob zpětné vazby od občanů a firem. Kubelka na magistrátu pracuje od roku 2014, před tím působil například jako strojní inženýr ve výzkumu a vývoji na ČVUT nebo v Ústavu jaderného výzkumu Řež.

Bývalou ředitelku magistrátu Děvěrovou odvolala Krnáčová v souvislosti se zásahem policie kvůli dotacím pro sport. Děvěrová podle exprimátorky situaci neřešila dostatečně aktivně. V případu totiž figurovala i šéfka odboru sportu Soňa Fáberová. Javornická, která nyní úřad dočasně vede, je dlouholetou zástupkyní ředitele, má na starosti sestavování městského rozpočtu.

Nádory slinivky bývají odolné vůči ozáření, říká gastroenterolog Novotný

Ivo Novotný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Slinivka je mimořádně důležitou součástí našeho těla. Když se porouchá, přestane produkovat inzulin. A bez něj visí náš...

Test vaječných likérů: I šest kostek cukru v panáku. Hlavně zakrýt aroma lihu

Vaječné koňaky v testu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé jsou bledé jako zimní ráno, jiné září jako italské slunce, většina vaječných likérů však udělá adventní...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Problémy s početím má více než jedna pětina párů, říká nová vedoucí lékařka kliniky GENNET
Problémy s početím má více než jedna pětina párů, říká nová vedoucí lékařka kliniky GENNET

Kliniky GENNET se od roku 1996 specializují na komplexní péči v oboru lékařské genetiky, prenatální péče a léčbu poruchy neplodnosti.