Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Komunisté chtějí měnit učebnice

Komunisté obnovili boj za socialistickou výuku dějepisu na školách. V lednu pražská komunistka Marta Semelová podepsala výzvu, v níž žádala, aby učitelé zmiňovali i kladné stránky minulého režimu. Nyní se do věci vložila Semelovou vedená Odborná sekce školství Ústředního výboru KSČM a v několikastránkovém textu s názvem „Zajímalo by nás...“ se pustila do polemiky s konkrétními učebnicemi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Laco

Re: vraždy nebo přehmaty

to jste zcela zjevně někde četl a odvážím se i tipovat kde: v Rudém Právu

0/0
7.3.2009 11:49

Kalous

Re: vraždy nebo přehmaty

Ano, někde jsem to četl, ale ne v Rudém Právu, které nevychází skoro 20 let. Asi Vy vůbec nečtete.

0/0
7.3.2009 11:55

Laco

Re: vraždy nebo přehmaty

V tom starém dobrém Ruďásku by Vám Vaše názory rozhodně otiskli, tak jak bývalo jejich tradicí tisknout dopisy rozhořčených dělníků nad provokacimi ztroskotanců a samozvanců.

0/0
7.3.2009 12:00

Kalous

Re: vraždy nebo přehmaty

Pane Laco, diskuse s Vámi nemá význam. V diskusi se především uplatňují fakta - názory si nechte svoje stejně jak já své.

0/0
7.3.2009 12:09

čertice

Re: vraždy nebo přehmaty

Změna názvu neznamená změnu zaměření a obsahu, ani změnu složení čtenářské obce.

0/0
7.3.2009 12:10

milan

Re: vraždy nebo přehmaty

V polovině 90 let, kdy u nás bylo ještě všechno sametové, tak ty volby vypadat mohly. Ovšem dnes, jsou ty naše pořádná žumpa a tanec nasraných lidí. U těch amerických se lidé baví.

0/0
7.3.2009 12:08

pepa

Re: vraždy nebo přehmaty

Nevím sice co napsal Knížák tehdy, ale pokud to napsal takto, tak měl od našich komoušů " vypláchnutý mozek", jako řada dalších. Možná se jen podivoval nad komeční voolební kampanÍ.

Ale jednotná kandidátka NF to bylo něco.  Ale šlo jít za plentu ( s rizikem následné šikany) a škrtat s vědomím, že to sice nic nezmění, ale aspoň ostruvek  sebeúcty. Byl jsem tam asi 5X v době totality a dodnes jsem na to hrdý.

0/0
7.3.2009 12:10

ps

Re: vraždy nebo přehmaty

Knížák je prostě exot co musí za každých okolností na sebe upozorňovat i kdyby si měl nasrat do huby. Nejspíš ho prohledali na letišti.

0/0
7.3.2009 12:15

slv

Re: vraždy nebo přehmaty

Ano, tak to, jak píšeš jsou přesně ty komunistické "pravdy".

Nedávno proběhla tiskem zpráva, že Rosenbergovi byli vinni a že to uznaly i jejich děti o umučení německých komunistů v britské zóně víš asi jen ty sám, já tedy ne. Zato vím, že řečtí komunisté, kteří se hromadně usídlili v Brně a okolí věděli moc dobře, proč utíkají. A rozhodně to nebylo za skutky typu, že někomu ukradli třešně na stromě. Muselo to být hodně husté, když tam nemohli zajet ani po čtyřiceti letech.

0/0
7.3.2009 11:45

Kalous

Re: vraždy nebo přehmaty

Mučení a likvidace německých komunistů v britské zoně po válce - zdroj odtajněné archivy britské tajné služby poskytnuté BBC a jí publikované - otištěno v Právu v loňském roce, v archívu bych našel i datum, ale nestojí mi zato ztrácet čas.

0/0
7.3.2009 11:53

Kalous

Re: vraždy nebo přehmaty

Neslyšel jsem třeba např. že by rodiny zpěvaček Mathy a Teny Elefteriadu nebo Statise Pruselise nesměly do Řecka. Neblíbolte výmysly.

0/0
7.3.2009 11:57

slv

Re: vraždy nebo přehmaty

A já něco psal o potomcích oněch revolucionářů? To jen vy komunisti (a nacisti) jste likvidovali celou rodinu.

Opravdu nejsi malý hlupák.

0/0
7.3.2009 12:24

František Potřebný

Re: vraždy nebo přehmaty

Je pravda, že manželé Rosenbergovi byli součástí špionážní sítě Sovětského Svazu, ale činili tak v zájmu amerického lidu a proto je jejich odsouzení trestuhodné.

Rovněž vyhnání řeckých bojovníků za sociální rovnost, kteří pouze chtěli převzít moc a jednou a provždy se vypořádat s hrstkou boháčů a bandou vojenských přisluhovačů, pokládám za nepromlčitelný zločin.

0/0
7.3.2009 11:45

Kalous

Re: vraždy nebo přehmaty

V tomto kontextu by mohla být ospravedlněna i vražda M. Horákové či H. Píky - stýkali se s exponenty Západu, dávali jim informace a poškozovali zájmy našeho lidu. Obojí je magoř.ina. Příbuzní Rosenbergových potvrdili v několika článcích, že jim bylo vayhrožováno a jejich výpovědi byly většinou nepravdivé a vynucené.

0/0
7.3.2009 11:51

slv

Ty jsi ale křivák

Ono je poněkud rozdíl být vyzvědačem a prozradit údaje o velmi účinné zbrani a potrestat někoho za to, že se s někým potkává v kavárně. Co bylo zájmem našeho lidu? To, co jsi se naučil v hodinách VUMLu? S těmi dětmí Rosenbergových jsi to dost přepísk. Tak on jim někdo vyhrožoval a oni prohlásili, že Rosenbergovi byli vinni a vzápětí už se nebojí a prohlásí, že je někdo přinutil? Ne ty nejsi malý zoufalec

0/0
7.3.2009 11:59

Kalous

Re: Ty jsi ale křivák

Ti příbuzní Rosenbergových to prohlásili po 40 letech protože se již nemuseli bát a tížilo je svědomí. Kvůli nějakému V.Ol.Ovi nebudu několik hodin procházet novinový archív, kde bych objevil nejméně dva články v tomto smyslu převzaté z amerického tisku.

0/0
7.3.2009 12:15

slv

Re: Ty jsi ale křivák

Tak nic neprocházej zůstaneš takovým, jakým jsi. Blbcem.

O těch Rosenbergových to proběhlo před nedávnem, jak jsem psal. Je to ani ne půl roku. A bylo to od jejich dětí na základě svědectví rodiného přítele, ke kterému měli plnou důvěru. Ne před 40 lety, ale teď. Kolikrát to potřebuješ zopakovat, abys pochopil jednu větu? A ty tady budeš někoho poučovat? To bys tak mohl jen na té vaší věčerní univerzitě marxismu -leninismu. Tupému stádu které vede největší vůl.

0/0
7.3.2009 12:36

Kalous

Re: Ty jsi ale křivák

Ty b.be slv, já se zase zmiňuji o výpovědi ne jejich dětí, ale sestry a dalších rodinných příslušníků, kteří byli nucení pod hrozbami lhát aby usvědčení Rosenbergových bylo jednoduché. Nepopírám, že nepředali Rusům nějaké téměř bezvýznamné informace, Rusové atomku určitě nevyvinili díky těmto informacím. Většina takových událostí jak v USA tak u nás je mnohem složitější, než jak ji vykádají blbo.vé Vašeho formátu

0/0
8.3.2009 5:22

ps

Re: vraždy nebo přehmaty

Pouze v očích zhovadilé komunistické prokurátorky a zločinného režimu který zastupovala může být běžné jednání s cizincem či snad dokonce představitelem jiného státu považováno za špionáž za účelem svrhnoutí režim. Nemluvě o tom, že jak s Horákové tak s gen. Píky a samozřejmě i z dalších odsouzených bylo přiznání vynuceno mučením a vyhrožováním likvidací rodinných příslušníků.

0/0
7.3.2009 12:05

Uďa

Re: vraždy nebo přehmaty

Milý Kalousi, tohle je pěkná snůška polopravd. Začněte tím, jestli zmínění manželé náhodou skutečně nebyli špiony. Pokračujte tím, jestli se zmínění řekové náhodou nepokusili o ozbrojený převrat a můžete skončit poněkud zevrubnějším popisem údajného umučení 200 komunistů. Nějaký relevantní odkaz by nebyl?

0/0
7.3.2009 11:48

Kalous

Re: vraždy nebo přehmaty

Ano, Rosenbergovi byli z Vašeho pohledu špioni - tak jak někteří popravení političtí vězni u nás kounisty. Ale jejich proces nebyl férový, stejně jak procesy u nás, byl tam nátlak a manipulace, stejně jak u nás. Řekové se nepokusili o převrat, jen nerespektovali Jaltské rozdělení sfér vlivu a chtěli socialismus - Britové je za to zmasakrovali a obnovili kapitalismus. Stejně tak se proti Jaltskému rozdělení bouřili naši političtí antikomunističtí politici nebo občané a dopadli podobně.

0/0
7.3.2009 12:02

ps

Re: vraždy nebo přehmaty

Rosenbergovi byli špioni jak z pohledu amerického sodu, který byl nezávislý (narozdíl od pacholků režimu soudících Píku a Horákovou) tak z pohledu zdravého rozumu, protože je nepochybné, že se snažili  získávat a získávali informace o jaderném výzkumu a předávali je do sssr.

0/0
7.3.2009 12:11

milan

Re: vraždy nebo přehmaty

Rosenbergovi byli špioni. A to z pohledu všech. I SSSR si je tak vedla - špioni. Řecko, tam byli komunisté vždy silná strana a nebýt Jalty, možná by tam skutečně zvítězili. Ovšem nebýt Jalty, nezvítězili by komunisté u nás a ani v Polsku... jó svět není spravedlivý. Ta Jalta... nebýt Stalina, bylo od začátku německo federace a Evropa nemusela ztratit 40 let soudržnosti. Ale tak by se samozřejmě dalo jít od jednoho bodu historie k druhému a uvažovat co by kdyby... Pro nás by mělo být poučení - že když se lidi nemaj rádi a řinčí zbraně - nic dobrého z toho nevzejde.

0/0
7.3.2009 12:21

Tomáš

Re: vraždy nebo přehmaty

Tedy Milane, píší se tady pěkné blbosti, ale váš názor, že nebýt Stalina byl od začátku Německo federace a Evropan na tom vydělala, to je tedy síla. A co byste si asi tak myslel, že by se stalo s Čechy, kdyby po vyhlášené válce zvítězilo Německo? Vy jste nikdy nečetl nebo neslyšel o konečném řešení?

0/0
7.3.2009 12:32

pepa

Re: vraždy nebo přehmaty

To demagogie, komunisto.

0/0
7.3.2009 11:55

B52

Re: vraždy nebo přehmaty

ty bolševický neználku nebo propagandisto,Rosebergovi byli ruští špioni a křeslo dostali za svoji vyzvědačskou činnost proti své zemi zcela oprávněně.

0/0
7.3.2009 11:56

harley

Re: vraždy nebo přehmaty

Manzele Rosenbergovi byli spioni a prodavali SSSR tajemstvi pro vyrobu atomove bomby.

0/0
7.3.2009 12:15

isek

Re: vraždy nebo přehmaty - "historik" neni historik !!!!

Kazda vladnouci strana a vlada si vytvari svuj pohled nejen na soucasne deni ale pochopitelne  take na historii ..... Prostrednictvim masmedii,diskutujicicich typu "historik" tyto sve nazory se pokousi impementovat do mozku deti a lidi,kteri nemaji moznost vstrebat jine informace nez informace vladnoucich velmozu !!! Tak to bylo,tak to jest a tak to bude !!!! Takze pokud komuniste chteji menit ucebnice ,tak maji smulu ! Ted ucebnice jsou zabarvene v rezii ODS ! Paradoxem vsak je, ze 86% agilnich clenu ODS pochazi z rodin ortodoxnich clenu KSC !!! To je SHOW !

0/0
7.3.2009 11:57

isek

Re: vraždy nebo přehmaty - "historik" neni historik !!!!

!implementovat.......

0/0
7.3.2009 12:02

historik

Re: vraždy nebo přehmaty - "historik" neni historik !!!!

O tvorbě dějin máte zřejmě dost velký přehled. Tak tedy jak to  s těmi zemřelými bylo? Byly to vraždy nebo přehmaty? Nebo něco jiného?

0/0
7.3.2009 12:09

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...