Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Komunisté chtějí měnit učebnice

Komunisté obnovili boj za socialistickou výuku dějepisu na školách. V lednu pražská komunistka Marta Semelová podepsala výzvu, v níž žádala, aby učitelé zmiňovali i kladné stránky minulého režimu. Nyní se do věci vložila Semelovou vedená Odborná sekce školství Ústředního výboru KSČM a v několikastránkovém textu s názvem „Zajímalo by nás...“ se pustila do polemiky s konkrétními učebnicemi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bijbolsevikapohlave

Re: můj děda

kde ho kdo zamestnal;-D;-D;-D jsi asi jeste nezaregistroval zmenu rezimu, soudruhu

0/0
16.3.2009 15:50

bijbolsevikapohlave

Re: za minulého režimu to nebylo tak špatné

ty blaho, to fakt cumim, bira a ctenar, 20 let po revoluci.... je to vubec mozny, aby takovi vypatlanci jeste zili mezi nama? to mi ho teda vyndej...

0/0
16.3.2009 15:48

nemam

Re: za minulého režimu to nebylo tak špatné

0/0
16.3.2009 15:46

spiderman

Re: Hitler byl Socialista jako K. Gottwald a J. Stalin:

A jak do dělali příslušníci SS u nás? Měli velký smysl pro zemědělství a obdělávání orné půdy. Např. kolem jisté obce Lidice byla velmi kvalitní ornice. Protože  mezi příslušníky divizí SS bylo mnoho junkerů, tak o volných chvílích po rozebrání Lidic poorali půdu a začali na ni pěstovat na jaře ředkvičky pro místní děti a v létě pšenici pro místní vepřín. Od tehdejšího léta se říká tomuto místu krvavý pruh země české.  Zajeďte se tam podívat, ještě to tam stojí. Panečku, to byli hodní lidé a co toho uměli....;-(Rv

0/0
13.3.2009 18:43

spiderman

Re: Hitler byl Socialista jako K. Gottwald a J. Stalin:

Teda slone a nepomáhaly snad?  Divize SS byly u všeho. Pomáhaly starším lidem v nakládání do dobytčáků, doprovázely je na letní i zimní dovolenou do rekreačních táborů, pomáhaly jim v mytí ve sprchách. Jsou známy příklady z Ukrajiny, Běloruska a Ruska že pomáhaly mládeži si hrát na houpačkách  z lan. Bylo to dojemné, pořizovali si na památku dobrých skutků a pohody společné fotografie s těmito lidmi, kterým tak  rádi příslušníci SS pomáhali. Měl byste se více zajímat o to, jací to byli dobří lidé, a co všechno uměli....8-o

0/0
13.3.2009 18:25

Jeseter

Re: za minulého režimu to nebylo tak špatné

Takze ty dnesni  +milionari nejsou byvali komousi ci nejak spojeni (pres sve rodiny) s komousskou minulosti ? Nebylo zebraku, protoze kazdy mel povinnost pracovat,alespon razitko v obcance a jinak pracovni lagr pro "parasity spolecnosti" :-D

0/0
13.3.2009 16:38

Jeseter

Re: za minulého režimu to nebylo tak špatné

Stale mas moznost se vratit do toho totalitniho raje : Cuba China KLDR VietnamVenezuela Rusko;-D;-D!

0/0
13.3.2009 16:24

Jeseter

Re: můj děda

R^

0/0
13.3.2009 16:19

roubal

Re: můj děda

můj děda byl úspěšný kapitalista, vždy jsem byl na něj hrdý a o inteligenci v naší rodině nikdy nebyla nouze.

0/0
13.3.2009 16:11

Bira

Re: za minulého režimu to nebylo tak špatné

Je mi dost a představ si, že nejsem kovaný komouš - ne že by mě to vadilo, ale prostě nejsem a nebyl jsem.- Nevím nic o tom, že by se za totality přepadalo na ulicích, v bankách, o bezdomovcích ani nemluvím, nikdo ani nevěděl kdo to je, žebráci to samé.Prvního žebráka viděly moje děti na dovolené v Polsku a byly zu toho na větvi. A pokud nevidíte přepadání nejslabších členů společnosti - co ty staré paní které jsou přepadány doma, co ten umlácený bezdomovec kna ujlici - zrovna se to soudí-, co narozené děti v kontejneru a to bychmohl pokračovat a stačí si otevřít noviny.A to těžké rozkrádání za komunistů? Co by potom mohli rozkrást ti těžcí demokraté po r. 1989, kdyby tu nic nebylo a kde by se vzali ti milionáři a dokonce i miliardáři. Takže ty blafy o krádežích komunistů budete už muset obměnit, jinak jste pro legraci, zrovna jako s argumenty, že jsme neměli banány.

0/0
13.3.2009 14:47

Hanibal

Re: můj děda

Za takového dědu já bych se styděl, podle mne i sebemenší inteligence šla pouze okolo něho, takže vůbec nechápu, kde ho kdo zaměstnal.

0/0
13.3.2009 14:38

roubal

Re: za minulého režimu to nebylo tak špatné

za předpokladu ,že jsi byl absolutně poslušný a neměl jsi ambice samostatně přemýšlet tak jsi opravdu neměl problém.

0/0
13.3.2009 14:35

roubal

Re: Dějiny vždy interpretují vítězové.

jen souhlas ,nejen ty nedávné ale celé naše dějiny jsou dost idealizované,pohled odjinud by nás dost překvapil.

0/0
13.3.2009 14:32

roubal

můj děda

mi vždycky říkal: Dobrému komunistovi utrhnout nohu a toho špatného s ní umlátit!!!

0/0
13.3.2009 14:30

anellus

Re: můj pohled

Ten vtip je úsměvný ale ono to tak skutečně bylo i v tom dobrém slova smyslu, tehdejší poslanci měli totiž jen refundovaný plat ze svého původního pracoviště a cestovní výlohy  a po Praze často tramvají skutečně jezdili. A vládli (respektive tvořili zákony) a nijak špatně i když to byli třeba jen horníci a dojičky, jak se jim teď neustále předhazuje. Do krize, jaká je dnes svoji zemi nedokázali přivést nikdy a život pracující většiny obyvatel byl v řadě aspektů lepší než dnes. Nemluvím ovšem o dnešních zbohatlících, to co oni si tehdy nemohl dovolit vůbec nikdo ani sám generální tajemník KSČ. Věřím, že případný návrat socializmu je pro nové VIP velkou noční můrou, pro obyčejné pracující určitě ne.

0/0
13.3.2009 14:18

anellus

Re: A MAJÍ PRAVDU !

Bohoslovecké fakulty byly za socializmu v  ČSSR dokonce tři. I můj spolužák  z tehdejšího gymnázia (tehdy SVVŠ) studoval na litoměřické římskokatolické fakultě. V té době to bylo velké východisko hlavně pro ty čtyřprocentní (jeho případ). Pochopitelně, počet absolventů byl určován centrálně, s tím souhlasím, všechny ty darmorouty jsme museli živit ze státního rozpočtu. Dnes je živíme zase, s tím rozdílem, že se množí nade všechny meze a je jich již více než věřících.

0/0
13.3.2009 14:02

čtenář

Re: za minulého režimu to nebylo tak špatné

Je mi 36. Už když mi bylo 8, tak mě vyhodila vedoucí z Jisker (předstupeň Pionýra) a mého dědu ( odbojáře ) ožebračili komunisté o pole, dobytek, mlátičku i nemovistosti. Takže je jasné, že budu asi nějaký "kovaný komouš".

Právě proto bych reagoval : 

1, Žebráků z bídy je v součesném "Česku" brutálně víc, než v minulosti. Nevím o městě kde by nebyli.

2, Za komoušů se kradly šroubky, vrtačky, čokolády, cihly, auta. Dnes se kradou fabriky, banky, atd.  Pojem "tunel" přinesl do světové ekonomiky právě ten současný kozel, který reprezentuje českou zahrádku.

3, Ve jménu "demokracie" se dnes běžně lobbuje, vydírá, podplácí a páchají nájemné vraždy.  Pokud si myslíš, že současné soudy odsuzují jen zločince a pomáhají pouze nevinným, tak až někdy přijedeš do ČR (nevěřím, že tu bydlíš) tak zjistíš, že tomu tak není.

0/0
13.3.2009 12:53

Alex

Dějiny vždy interpretují vítězové.

Dějiny vždy interpretují vítězové. Kdo je vítězem studené války? Závěr je jasný.

0/0
13.3.2009 10:32

Ja

Re: za minulého režimu to nebylo tak špatné

Nevím kolik Ti je nebo zdali nejsi kovaný komouš. Ale nevíš nebo nechceš vědět nic. Vše co popisuješ bylo i za totality akorát se o tom nesmělo oficiálně mluvit. Řekni případy tzv. přepádání a okrádání nejslabších čelnů společnosti. Kolik je tady opravdových žebráků z bídy??? Co se týká rozkrádání, nikdy se nekradlo tolik jako za komoušů atd. Opravdu s lidmi kteří mají místo mozku rudou hvězdu se prostě diskutovat nedá. A poslední otázku. Kolik lidí tady bylo po roce 1989 ve jménu demokracie bezprávně zavřeno a popraveno????

0/0
13.3.2009 10:04

Alois

Re: za minulého režimu to nebylo tak špatné

Takže ti vyhovuje nezaměstnanost, přepadání a okrádání nejslabších členů společnosti, žebráci, bezdomovci, diskriminace starších lidí a to nejen v zaměstnání, rozkrádání, vysoká kriminalita, exekutoři atd. Toto jsi v totalitě zažil?

0/0
12.3.2009 23:10

JFP

Re: za minulého režimu to nebylo tak špatné

Ale prdlačka se démonizuje. Jen bych nechtěl,aby se vrátil. Zažil jsme ho a děkuji, opakovat bych to nechtěl.

0/0
12.3.2009 20:20

Jan

dnešní děti jsou méně kvalitní - možná dík rodičům?

ano - zajímavé je, že za hrozného socialismu ze škol vylézali opravdu chytří lidé, kteří to někam dotáhli i bez členství v KSČ.... dnes je nikdo do žádné partaje nenutí, mají možnosti a stejně ze škol vylézají strašné nuly.... dnešní děti jsou nějak méně kvalitní

0/0
12.3.2009 19:26

Jan

za minulého režimu to nebylo tak špatné

on se dnes minulý režim démonizuje... ano, byla to totalita, ale nebyla to totalita, ve které by se nedalo dýchat a žít... a člověk nemusel být členem KSČ nebo udavač aby mohl žít velmi kvalitně a dobře.... každá doba má svá negativa, ale i silná pozitiva....

0/0
12.3.2009 19:25

Tomáš

Re: Hitler byl Socialista jako K. Gottwald a J. Stalin:

Jeden by řekl Sergeji, že jste v Rusku od doby revoluce 1917 zřejmě žil, když tak dobře znáte jejich poměry. A lidé jako vy za chvíli budou myslet, že socialistovi Hitlerovi by se měly také stavět pomníky ne?Bože kde se lidé vašeho ražení berou? Nechte už to Rusko a snažte se řešit tenhle státeček, kde se za chvíli normáln í lidé z poměrů smíchy neudrží.

0/0
12.3.2009 6:28

Sergej

Re: Hitler byl Socialista jako K. Gottwald a J. Stalin:

Socialista Stalin mel sam vyhlazovaci koncentraky a pracovni tabory a za 45 let rudeho teroru ( 1928 az 1953) Joska Stalin zamordoval vice jak 40 milionu nevinnych lidi. Stalin ma v Rusku stale jeste dnes pomniky a sochy a Stalin byl nedavno vyhlasen jako neslavnejsi osoba v dejinach Ruska - na Hitlera naopak Nemci dnes oficialne nadavaji i kdyz se v Nemcku tajne rika ze se Hitler choval oproti Stalinovi jako amater.

0/0
12.3.2009 5:34

slon75

Re: Hitler byl Socialista jako K. Gottwald a J. Stalin:

Hodně laciná finta. Vložit druhému něco do úst a pak na to krvelačně útočit.

0/0
11.3.2009 23:58

Historikus

Dneska se lže svobodně

Lže se zas, jenže svobodně. Ty, co nelžou, jenom vylustrují, budou vydírat a šikanovat. Jako za stra.

0/0
11.3.2009 23:45

mu1

Re: vraždy nebo přehmaty

SEmelová má na to jednoduchou odpověd: vše se musí vidět v  k o n t e x u  doby. A tehdy byly přeci studená válka. V každé válce jsoiu mrtví......... moje dítě bych do školy , kde s.S. učí neposílal. Proboha, co těm dětěm cpe do hlavy. Hrůza mně jímá.

0/0
11.3.2009 15:40

mu1

Re: Možná by stálo za to...pro-Pepa

Pájo, máš s těmi dodávkami do Němec pravdu. Prakticky to bylo tak, že z Anglie po dně vedly dvě benzinové potrubí. Jedno končilo u Pattonových tankových divizí a druhé u Hitlerových panzerů. A Churchill seděl v Anglii u kohoutů a střídavě je zastavoval, aby byl větší šrumec. A když slavná americká letecká armáda roztřískala napadrt továrnu na ložiska ve Schwerinu, pak Němcům Amíci poslali cele 2 ponorky náhr. ložisek.. To proto, aby Amíci zastavili svoje divize na Rýnu a pomohli tak Němcům. Je to logické, že ?

0/0
11.3.2009 15:31

mu1

Re: bylo to mnohem lepší než dnes

icq" bylo moc hezky, za toho bolševika, ale že bych   byl majitelem třebonského pivovaru.? A že by máma v penzi mohla jezdit do K. Varů?

0/0
11.3.2009 15:17

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...