Průvod, který doplní techno operní improvizace a vystoupení Cirkusu LeGrando, se stane předzvěstí komponovaného programu v sále B. Bakaly. V jeho úvodní části představí svoji volnou hudební improvizaci inspirovanou textem Komunistického manifestu hudebníci Ivan Manolov, Tomáš Vtípil a Milan Hausmann. „Nápad ‚zhudebnit‘ Komunistický manifest vznikl při debatě o předvolební kampani před posledními parlamentními volbami jako reakce na hysterický a přepjatý politický slovník,“ uvedl Manolov s tím, že proměna významu slov a idejí v čase a prostředí se všem zdála natolik zajímavá, že měli chuť se jí dále zabývat.
Program obohatí bývalý disident František Stárek pořadem složeným z dokumentárních filmů o českém undergroundu. Vyvrcholením bude koncert Vlasty Třešňáka.
LAMPIONÁDA * Lampionový průvod vyjde 7. 11. v 18 hodin ze Šilingrova náměstí a bude se přesouvat na Žerotínovo náměstí. * Komponovaný program začne v sále B. Bakaly v 19 hodin. Po hudební improvizaci inspirované Komunistickým manifestem začne pořad F. Stárka Cáry starejch filmů. * Po koncertu Vlasty Třešňáka následuje after party s VOSA sound system.
Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání
Regionální mutace| Lidové noviny - Brno


















