Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koncert pro přátele Listopadu

Česko

PRAHA Třebaže koncert s názvem Už je to tady, který se v souvislosti s připomenutím výročí listopadových událostí před dvaceti lety chystá na tuto sobotu do Pražské křižovatky na Anenském náměstí, nese znaky výlučnosti. Nebude pouze pro pozvané: jeho exkluzivní hosty uvidí v přímém přenosu i zájemci u televizních obrazovek.

Jak organizátoři zdůrazňují, nemělo by jít o žádnou megashow, ale spíše o „přátelské, neokázalé a vřelé setkání, které by svou neokázalostí a prvky improvizace připomínalo tehdejší atmosféru“.

Zvláštní osvětlení, svíčky, filmové projekce a studiem Bořka Šípka stylizovaný prostor bývalého kostela sv. Anny vytvoří kulisu pro vystoupení proslulých přátel Václava Havla a polistopadového Česka, kteří se ať už na Havlovo pozvání, nebo na koncertování u nás rádi vracejí - Joan Baez, Lou Reed, Suzanne Vega a Renée Fleming (z domácích zahraje Jiří Stivín, Pražská komorní filharmonie či Hudba Hradní stráže).

Koncert - setkání živě pozdraví prezident Václav Klaus a další osobnosti, videovzkazy pošlou Angela Merkelová, Michail Gorbačov, dalajlama, Barack Obama a Bob Geldof.

Přímý přenos s komentářem hudebního publicisty Jiřího Černého začne na ČT 1 v sobotu ve 20 hodin.

Autor:

Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa
Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa

Chcete si během pár minut připravit zdravý a chutný oběd nebo večeři? Máme pro vás řešení. Zapojte se do testování a připravte si špagety Melissa,...