Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koncerty, filmy, divadlo... Boskovice opět zahajují

Česko

BOSKOVICE Čtyřdenní multižánrová přehlídka dnes začíná v jihomoravských Boskovicích. Sedmnáctý ročník festivalu, který vloni navštívilo okolo čtyř tisíc lidí, se opět odehrává na několika scénách, rozsetých po velké části města.

Program obsahuje nejen koncerty, ale i celou řadu filmových projekcí, divadelních představení pod širým nebem, autorských čtení, výstav, výtvarných dílen a happeningů. Původně bylo cílem akce, kterou od roku 1993 pořádá sdružení Unijazz, pomoci zachránit a obnovit unikátní židovskou čtvrť, která 40 let chátrala. Dnes už je věnována hlavně propagaci a podpoře této význačné urbanistické památky.

Hlavní hudební scéna letos přivítá například skvělou show izraelských DUB L. F. O., temný mix alternativního rocku a balkánského folkloru v podání srbských Irfan Muertes, slovenské duo zvukových designérů Longital, domácí nezařaditelnou Jablkoň či hvězdy world music Terne čhave, mixující funky s romskými lidovkami.

Na menší scéně zahrají převážně experimentální seskupení, ale i například americký písničkář Troy Von Balthazar. V zámeckém skleníku pak ke každoroční jazzové scéně nově přibude i bluesová. Divadlům letos bude krom tradičního prostoru nádvoří boskovického hradu patřit i místní farská zahrada a již dříve zrekonstruovaná synagoga. Projekci filmů letos bude dominovat profil režiséra Dušana Hanáka, ale dojde tradičně i na dokumenty z doby normalizace. Program, který potrvá až do nedělního večera, je kompletní k nalezení na www.unijazz.cz.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...