Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Končí, aby pátral po dětech

Česko

„Lovec drogových dealerů“ Jiří Komorous bude po odchodu od policie hledat drogově závislé děti. Se svým přítelem podnikatelem Jaroslavem Soukupem hodlá tento projekt rozjet od začátku března.

PRAHA Odcházející šéf Národní protidrogové centrály Jiří Komorous hodlá se známým podnikatelem Jaroslavem Soukupem založit něco na způsob detektivní agentury se specifickou náplní činnosti.

Komorous, kterého od prvního února ve funkci nahradí jeho dosavadní náměstek Jakub Frydrych, včera ČTK řekl, že agentura se bude zabývat publikační činností a má mít také svůj program s názvem Vypátrej a zachraň.

„Bude se zaměřovat na děti a mladistvé, kteří mají problém s drogami,“ vysvětlil Komorous. „V únoru se sejde realizační tým a začneme na tom pracovat,“ dodal s tím, že agentura by se měla rozjet naplno v průběhu března.

Podnikatel Jaroslav Soukup potvrdil LN, že projekt s Komourousem vzniká. „Jiří Komorous je můj dlouholetý přítel a spolupráci připravujeme,“ řekl včera LN. Dodal, že nová agentura bude produktem další ze skupiny jeho firem - Médea Security. Ta by vedle provozování fitness centra a boxerského týmu měla zaštítit i nové aktivity na poli boje proti drogám.

„Půjde o komerční službu vyhledávání dětí, které jsou závislé na drogách. Oslovovat ji mají rodiče, které s dětmi ztratili kontakt,“ odpověděl na dotaz, jak bude Komorousův projekt financován. Doplnil, že v budoucnu nevylučuje účast na grantových řízeních, která se takovou problematikou zabývají.

Soukupova firma Médea patří k největším hráčům na trhu zadávání reklamy do médií. Její práce využívá kromě firem i většina politických stran.

Nové působení spojí Jiřího Komorouse vedle Soukupa také s českým reprezentantem v boxu Ondřejem Pálou a sedminásobným mistrem světa v kickboxu Bělorusem Andrejem Krivoručkem, kteří jsou spolupodílníci Médea Security. Bělorus připravuje nejlepší tuzemskou supertěžkou váhu Pálu v posledních měsících na vytoužený zápas s ruským obrem Nikolajem Valujevem, jenž nedávno obhájil titul mistra světa.

Jiří Komorous byl nejdéle sloužící šéf celostátního policejního útvaru. V čele útvaru detektivů bojujících proti překupníkům drog byl od roku 1993.

Autor: