21. března 2015 15:50, aktualizováno  15:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na konci března se ochladí. O Velikonocích ale bude teplo a bez deště

Neuteče. Koledníci z kyjovska na lovu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Neuteče. Koledníci z kyjovska na lovu. | foto: MAFRA - Jiří Salik Sláma

PRAHA Konec března bude chladný, na Velikonoce se oteplí. Teploty mohou o svátcích vyšplhat až na 17 stupňů Celsia a pršet má málo. O týden později se rozprší, meteorologové očekávají vydatný déšť, kdy spadne zhruba 12 milimetrů srážek.

Následující týden budou teploty spíše podprůměrné, chladněji má být na začátku a konci týdne. Poté se bude oteplovat a nejteplejší má být týden od 13. dubna, kdy se rtuť teploměru přes den může dotknout 20 stupňů Celsia. Nejméně pršet by mělo v týdnu od velikonočního pondělí a nejvíce o týden později.

Měsíční výhled vyjadřuje očekávaný trend vývoje počasí a odhaduje celkový charakter čtyřtýdenního období z hlediska teploty vzduchu a množství srážek.

Průměrná teplota v Česku v období od 23. března do 19. dubna je sedm stupňů Celsia. Nejchladněji od roku 1951 bylo v roce 1958, kdy byl teplotní průměr 3,6 stupně nad nulou. Naopak nejtepleji bylo před šesti lety, a to průměrně 10,8 stupně Celsia.

Informace vyplývají z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Lidovky.cz, ČTK