16. května 2015 15:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Konec května bude chladnější, oteplí se až na začátku června

Teplé jarní počasí - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Teplé jarní počasí - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Do konce měsíce bude v Česku na květen poměrně chladné počasí. Týdenní maximální teploty se vyšplhají k 18 stupňům Celsia, nejnižší teploty budou kolem sedmi stupňů. V první polovině června by se již mělo oteplit. Přes den bude přes 20 stupňů, v noci kolem deseti. Vyplývá to z měsíčního výhledu, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Příští týden má být podle meteorologů teplé počasí pouze do úterka. Poté bude přes střední Evropu postupovat studená fronta, která přinese ochlazení do konce týdně. Podprůměrné teploty vydrží celý květen. „Očekáváme, že v první polovině června by teploty měly jít postupně nahoru a týdenní teploty již dosáhnou průměrných hodnot,“ řekl Josef Hanzlík z ČHMÚ.

Nejvíce má pršet v příštím týdnu. „Potom by měly srážky pozvolna slábnout a ustávat. Celé období pak bude srážkově průměrné,“ uvedl meteorolog.

Průměrná teplota pro 18. květen až 14. červen je 15,4 stupně Celsia. Nejnižší průměrnou teplotu v tomto období meteorologové zaznamenali v roce 1955, a to 12 stupňů. Naopak nejtepleji bylo před dvanácti lety, kdy průměrná teplota období dosáhla 19,3 stupně.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!