5. prosince 2011 13:48, aktualizováno  14:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Konečně bílo. V Krkonoších připadlo až 20 centimetrů sněhu

Skiareál - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skiareál - ilustrační foto. | foto: kamery.humlnet.cz

HRADEC KRÁLOVÉ Na hřebenech Krkonoš připadlo v noci a během dneška zhruba 20 centimetrů sněhu. V nejvyšších partiích hor se teploty pohybují stále kolem bodu mrazu a chvílemi sněží, horská služba upozorňuje turisty na sníženou viditelnost.

"Střídají se sněhové přeháňky s chvílemi, kdy se oblačnost protrhá, ale lze očekávat, že ještě během dne nějaký sníh připadne," řekl člen Horské služby z Luční boudy na hřebenech Krkonoš. Na Luční boudě bylo po poledni zhruba 25 centimetrů sněhu, pěticentimetrová vrstva napadla již v neděli.

V provozu jsou části sjezdovek ve Špindlerově Mlýně a Mladých Bukách

"Připadlo zhruba 20 centimetrů a stále mírně sněží, je to letos první významná sněhová nadílka v Krkonoších," řekl Zdeněk Spilka z lyžařského areálu na Horních Mísečkách. V Krkonoších jsou v provozu zatím pouze části sjezdovek ve Špindlerově Mlýně a v Mladých Bukách, areály čekají na chladnější počasí, které umožní výrobu technického sněhu. "Zatím je na stříkání technického sněhu stále teplo, ale podle předpovědi by se mělo v dalších dnech ochladit," řekl Spilka.

Do Česka podle meteorologů začal proudit chladný vzduch od severovýchodu, sněhové přeháňky se mohou během dne vyskytovat v hradeckém kraji v polohách nad 500 metrů nad mořem. Sněžit by mělo ve vyšších polohách hradeckého kraje i v dalších dnech. Meteorologové také varují před tvorbou sněhových jazyků.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz